Marvipol

Marvipol jest spółką deweloperską, zajmuje się inwestycjami mieszkaniowymi, oraz magazynowymi. Jednocześnie jest to generalny lub wyłączny przedstawiciel na Polskę marek samochodowych takich jak Jaguar, Land Rover, Aston Martin. W zeszłym roku spółka postanowiła podzielić się na dwa podmioty – deweloperski i motoryzacyjny. Muszę przyznać, iż nie zawsze wgłębiam się w charakter działalności obserwowanych przeze mnie spółek.

Podobnie jest z Marvipolem, w pewnym momencie zwróciłem uwagę na wykres, przeczytałem kilka opinii analityków, nie mieli zastrzeżeń  do historii finansowej spółki.

Pomimo sporych wzrostów w ostatnim roku – 100%, myślę, że jest to nadal inwestycja warta uwagi. W pierwszym scenariuszu kurs spółki za niedługo przebije opór wyznaczony przez szczyt z 2011r. i będzie kontynuować swoją wędrówkę w okolice 18-18.5pln. W drugim scenariuszu, za pierwszym podejściem opór nie zostanie pokonany i nastąpi korekta sięgająca dolnej linii aktualnego trendu tj. 12pln.

Aktualnie na giełdzie panuje hossa, co sprzyja ogólnie pojętym wzrostom dla tego skłaniam się w stronę pierwszego opisanego scenariusza. Przypuszczenia te potwierdzić mogą pozytywne dywergencje wskaźnika MACD, niedawno obroniony został sygnał kupna.

15 uwag do wpisu “Marvipol

  1. […] Marvipol – pomimo wcześniejszego stwierdzenia w analizie tej spółki, iż jest to mało prawdopodobny scenariusz zamierzam otworzyć pozycję, jeśli kurs cofnie się do dolnej linii trendu wzrostowego. Jeśli w przyszłym tygodniu kurs przebije opór na poziomie 13.75 oraz potwierdzi wybicie górą z kanału najprawdopodobniej zmienię cenę kupna.jeśli kurs spadnie poniżej 12 zacznę zastanawiać się nad opuszczeniem inwestycji. […]

    Polubienie

  2. […] Marvipol: 01.05.2017- Jestem zawiedziony poczynaniami kursu na tej spółce, spodziewałem się, że będzie kosztować 14,xx na koniec miesiąca, a tutaj praktycznie brak zmian. Na plus rozpoczęcie polityki dywidendowej. MACD- sprzedaj, RSI – neutralne. Bardzo mały obrót, więc nie sugerowałbym się tymi wskazaniami. 01.04.2017- Bardzo dobre wyniki, kurs nie poradził sobie z oporem na 13.75, brak negatywnych przesłanek do zmiany trendu. 04.03.2017- Nie udało się pokonać górnej linii trendu wzrostowego, sprzedałem swoje akcje kiedy jeszcze były na rozsądnym poziomie, liczę na odkupienie w okolicach 12,20pln, a później powrót powyżej 13pln. […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s