Briju

Niestety nie jestem znawcą biżuterii, muszę przyznać, że większość wygląda tak samo. Z tego powodu zasięgnąłem rady dziewczyny- „taka se ta biżuteria, tanio trochę wygląda i mały wybór”. Najwyraźniej nie wszyscy mają podobne zdanie, spółka rokrocznie zwiększa przychody ze sprzedaży, jak na razie nie ma do czego się przyczepić w ich sprawozdaniach finansowych. Wartość spółki – jak większości, które będę tutaj analizować ma bardzo dobrze prosperujące wartości wskaźników, zgodnie z nimi jej wartość rynkowa jest niedoszacowana.

Począwszy od wyników za 2017r. spółka planuje rozpocząć wypłacanie dywidendy – do 50% zysku netto realizowanego przez salony jubilerskie-  w tym roku oznaczałoby to do 2pln dywidendy (6%) . Myślę, że to całkiem rozsądna kwota.

Kolejnymi niedawno podjętymi decyzjami jest zwiększenie liczby salonów- w 2017r. z 45 do co najmniej 55, firma planuje kontynuować ten trend również w następnym roku.

Powyższe informacje są pozytywne i dobrze wróżą firmie. Jednak, moją uwagę spółka zawdzięcza dzięki analizie technicznej. Obserwuję ją zaledwie kilka dni, aktualnie trudno znaleźć akcje, które tracą na wartości praktycznie od początku roku. Wynik -25% w ciągu ostatniego miesiąca teoretycznie powinien od razu dyskwalifikować spółkę szukając nowej inwestycji. Warto jednak zwrócić uwagę iż spadek ten zatrzymał się na wsparciu fibonacciego równym 38.2% ostatniego wzrostu. W tym czasie widoczne są duże obroty- najprawdopodobniej ludzie rozpoczęli odcinanie kuponów od długoterminowej inwestycji rozpoczętej w zeszłym roku. Nadal istniało ryzyko iż spółka nie zakończyła korekty i będzie zmierzać w kierunku dolnej linii trendu. W trakcie dzisiejszej sesji nastąpiło przełamanie krótkoterminowego trendu spadkowego przy bardzo dużym obrocie oraz aż 9% wzroście (kurs akcji zatrzymał się idealnie na wyższym wsparciu fibo -30.55). Tym samym wskaźnik MACD wygenerował sygnał kupna. Na nieszczęście do pokonania nadal jest niedomknięta luka potwierdzająca korektę spółki. O ile w weekend nie zostanie opublikowana bardzo dobra informacja powinna nastąpić korekta dzisiejszego wzrostu, a następnie zmiana krótkoterminowego trendu na rosnący- w okolice 37.60.

2 uwagi do wpisu “Briju

  1. […] Briju – cena zakupu ustalona ponad złotówkę poniżej piątkowego zakończenia. Liczę na korektę potwierdzającą rozpoczęcie wzrostów. Kurs zakupów ustalam ponad poziomem trwającej ostatnie 2 tygodnie konsolidacji, powinien to być teraz poziom wsparcia. Spadek poniżej 27pln będzie oznaczać wycofanie się z pozycji i ustawienie kupna na poziomie 24.75- dolna linia trendu wzrostowego. […]

    Polubienie

  2. […] Briju: 01.04.2017- Nie ma co tutaj komentować, rozsądnie ustawiony SL uratował sporo gotówki kilka sesji przed wodospadem. 04.03.2017- Zgodnie z przewidywanym scenariuszem nastąpiła korekta, która ma potwierdzić wzrosty. Niestety, może się okazać jednak powrotem do trendu spadkowego(wydaje się że jest już o 1 sesję za nisko), jeśli w najbliższym czasie nie zobaczymy białej świeczki będzie to oznaczało kontynuację spadków w okolice 25pln. […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s