Remak

Jedynie trzy spółki na giełdzie mogą pochwalić się równie atrakcyjnymi parametrami C/Z(cena/zysk), C/WK(cena/wartość księgowa) oraz ROE(rentowności kapitału własnego). Ostatni z nich mówi o tym ile groszy zysku udało się spółce wygenerować z jednego złotego kapitału własnego. W przypadku opisywanej spółki wskaźnik ten sięga 80.6%.

Zgodnie w wyceną porównawczą ze strony biznesradar.pl kurs akcji powinien oscylować w okolicy 40pln. Spadki kursu zostały poprzedzone problemami podatkowymi w Niemczech oraz związanymi z zamówieniem dla Polimeksu. Drugi z problemów został rozwiązany- strony doszły do porozumienia, nie będzie sprawy w sądzie. O pierwszym oficjalnie nie było jeszcze informacji. Można spekulować, że ktoś coś wie i dla tego obserwujemy w ostatnich dniach zwiększony wolumen obrotów.

Układ średnich kroczących 30, 50, 100 kilka dni temu wygenerował obiecująco wyglądający sygnał kupna. Niewiadomą jest, czy wystarczy rozpędu, aby pokonać opór na poziomie 23pln i zakończyć trwającą kilka lat korektę?

15 uwag do wpisu “Remak

  1. […] Remak– spółka zgodnie z moim założeniem nadal porusza się pionowo w górę, w związku z małą płynnością papierów planuję zdobyć te akcje, nawet jeśli będzie to oznaczało podbicie przeze mnie kursu- stąd cena kupna wyższa niż ostatniego zakończenia. Jeśli przed zakończeniem sesji w poniedziałek kurs nie spadnie poniżej 18, kupię papiery na fixie. Jeśli kurs spadnie poniżej 16.50 zacznę zastanawiać się nad wyjściem z pozycji. […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s