Wirtualny portfel – tydzień 0

We wtorek rozpoczynam semestr, czas kiedy będę mógł doglądać swoich inwestycji będzie kończyć się o 8:45 i zaczynać o 19.00. Z tego względu zmiany w portfelu będą wprowadzane co tydzień w sobotę wieczorem. Główne założenia, wraz z ostatnim podsumowaniem oraz wyjaśnieniem poszczególnych pól zawsze będzie można znaleźć pod zakładką portfel. W tym miejscu będę skupiał się na opisie ostatnich zmian oraz planach związanych z daną inwestycją. 

Niektórzy mogą się zdziwić, czemu już na samym początku planuję wystawić 5 zleceń o łącznej wartości przekraczającej 60% dostępnej gotówki. Niedawno trend na rynku zmienił się i jesteśmy w fazie hossy. Wydaje mi się, że nie ma potrzeby czekać, trzeba zabrać się z tłumem i spokojnie czekać na dogodny moment wyjścia. Oczywiście po piątkowej sesji można mieć zastrzeżenia, co do tego stwierdzenia – najgorsza sesja od 14 listopada. Może to oznaczać korektę i dalsze spadki o około 5%. Należy jednak zwrócić uwagę na indeksy, w których znajdują się wybrane przeze mnie spółki, sWIG spadł w piątek o 0,5%, co więcej w przeciwieństwie do WIG20 w ostatnim tygodniu obserwowaliśmy wzrost obrotów na małych spółkach. Pozwala to mieć nadzieję na kolejny dobry tydzień w wykonaniu tego indeksu.

Niedziela 26.02.17r- dodanie Bytomia do obserwacji

Colian– myślę, że będzie to inwestycja długo terminowa. Nie powinno być problemu z zakupem papierów po 3.30, jeśli kurs spadnie do poziomu 3.15, to rozważę wycofanie się z inwestycji.

Briju – cena zakupu ustalona ponad złotówkę poniżej piątkowego zakończenia. Liczę na korektę potwierdzającą rozpoczęcie wzrostów. Kurs zakupów ustalam ponad poziomem trwającej ostatnie 2 tygodnie konsolidacji, powinien to być teraz poziom wsparcia. Spadek poniżej 27pln będzie oznaczać wycofanie się z pozycji i ustawienie kupna na poziomie 24.75- dolna linia trendu wzrostowego.

Marvipol – pomimo wcześniejszego stwierdzenia w analizie tej spółki, iż jest to mało prawdopodobny scenariusz zamierzam otworzyć pozycję, jeśli kurs cofnie się do dolnej linii trendu wzrostowego. Jeśli w przyszłym tygodniu kurs przebije opór na poziomie 13.75 oraz potwierdzi wybicie górą z kanału najprawdopodobniej zmienię cenę kupna.jeśli kurs spadnie poniżej 12 zacznę zastanawiać się nad opuszczeniem inwestycji.

Remak– spółka zgodnie z moim założeniem nadal porusza się pionowo w górę, w związku z małą płynnością papierów planuję zdobyć te akcje, nawet jeśli będzie to oznaczało podbicie przeze mnie kursu- stąd cena kupna wyższa niż ostatniego zakończenia. Jeśli przed zakończeniem sesji w poniedziałek kurs nie spadnie poniżej 18, kupię papiery na fixie. Jeśli kurs spadnie poniżej 16.50 zacznę zastanawiać się nad wyjściem z pozycji.

Wasko– zastanawiałem się, czy wprowadzić 2 osobne zlecenia. Jedno po 1.67, a drugie po 1.57 w razie gdyby spółka miała zacząć poruszać się trendem bocznym. Pozwoliłoby to na uśrednienie kursu. Jednak co w przypadku jeśli kurs akcji nie spadnie i tylko pierwsza transakcja będzie mieć miejsce? Będę miał dylemat- uśredniać w górę, czy zostać z pozycją o znikomym znaczeniu w porównaniu z pozostałymi zakupami. W rzeczywistości wiele razy spotykałem się z tym problemem- wiele razy dokonałem złej decyzji i czasem nadal ją powtarzam (emocje biorą górę). Zacznę zastanawiać się na wyjściem z inwestycji jeśli spadnie w okolice 1.56, zakończę inwestycję, jeśli spadnie do 1,51.

Bytom– zgodnie z analizą wydaje mi się, że będzie to świetna inwestycja z małym ryzykiem postanowiłem, kupić ją w poniedziałek rano na otwarciu sesji. Od razu ustawię zlecenie SL na poziom 2,33.

Jak na razie nie określiłem poziomów, przy jakich będę realizować zyski. Po pierwsze nie posiadam jeszcze papierów, więc nie ma co wychodzić za bardzo w przyszłość. Na razie doszedłem do wniosku, że są do dobrze prosperujące inwestycje i jest mała szansa, że na nich stracę, w razie czego wyznaczyłem sobie poziomy, przy których powinienem zrezygnować z posiadania tych papierów, lub poszukać okazji do sprzedaży- niekoniecznie sprzedać. Należy pamiętać, że pieniądze, których nie stracimy na złej inwestycji w rzeczywistości zarabiamy- założyłem ten portfel, żeby ciągle sobie o tym przypominać.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s