Bytom

W poszukiwaniu spółki odzieżowej, w którą warto zainwestować zacząłem przeglądać coś na czym w przeszłości zarobiłem. Jakoś jestem bardziej przychylny spółkom na których zamykałem pozytywnie pozycje. Dużo nie musiałem przeglądać zanim doszedłem do Bytomia, półtorej roku temu sprzedałem go po 3.4, teraz jest warty 30% mniej. Nie wydaje mi się, żeby ludzie przez ten czas przestali kupować ubrania.

Przyznam, że nie przeglądałem ostatnich wyników spółki i trudno mi coś na ten temat powiedzieć. Jednak zobaczyłem tutaj świetną okazję do inwestycji. Zastanawiałem się co zrobić ze stratnymi pozycjami otwartymi w zeszłym tygodniu- już wiem, sprzedam i kupię za to akcje Bytomia.

Ten wykres wygląda doskonale, spadki przez cały 2016r. zapewne główną ich przyczyną była dobra zmiana ze swoim podatkiem handlowym. Na początki 2017r. ogromny wolumen obrotów, wybicie górą z luką potwierdzającą wzrosty z trendu, następnie lokalna korekta i powrót do górnej linii spadkowego trendu. W tym momencie zostaje wygenerowany sygnał kupna przez średnie kroczące. W lutym możemy zaobserwować budowanie się formacji podwójnego dna, wyjście z niej górą będzie oznaczać minimalny zasięg wzrostów do poziomu 2.78, a w dłuższej perspektywie 3.10, lub nawet 3.32. Kolejną zaletą tej inwestycji jest wyjątkowo małe ryzyko wystarczy ustawić zlecenie Stop Loss na 2,36 – 2,30. Ryzykuję jedynie 5%, a do zarobienia jest 35%.

Skąd wiem, że uformuje się konkretna formacja, kurs ucieknie górą, a nie spadnie? Nie wiem, ale lubię polegać na swojej intuicji.

2 uwagi do wpisu “Bytom

  1. […] Bytom: 01.04.2017- Również nie ma co komentować, po takim spadku przestałem interesować się spółką. 04.03.2017- Słabe wyniki w piątek popsuły tak ładnie układającą się formację. Nie zmienia to faktu, iż nadal wierzę w zmianę trendu- nie sprzedałem zakupionego przeze mnie pakiety, jednak jestem tego bliski, jeśli w przyszłym tygodniu kurs nie wróci powyżej 2,50pln. […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s