Selvita

Kolejna spółka, z której zysków cieszę się już ponad rok. Dodatkowo jest to moja pierwsza inwestycja, na której cieszyłem się 100% zyskiem. Jest to jedna z wielu farmaceutycznych spółek na rynku, poza nią najbardziej znane wśród inwestorów są Mabion oraz CelonPharma.Selvita oraz Mabion swoje zyski czerpią z badań nad nowymi lekami, tak więc trudno określić jaka jest ich realna wartość. Wszystko zależy jak zdolnych naukowców posiadają. Co ciekawe, przy próbie analizy wykresu Mabiona zauważyłem, że położenie aktualnego kursu względem długoterminowego trendu jest zbliżone do opisywanego tutaj.

Aktualnie spółka prowadzi badania kliniczne swojego projektu SEL24 (w USA), który docelowo ma leczyć nowotwory. To z nim związane są nadzieje na najbliższe umowy. We wrześniu Selvita podała w komunikacie, iż liczy na podpisanie nowej umowy partneringowej w najbliższych miesiącach (w przybliżeniu będzie to ok. 50mln.). Od tego czasu kurs spółki porusza się w górę. Dodatkowo pod koniec roku, podpisana została umowa kupna działki, na której ma powstać nowoczesne centrum rozwoju leków innowacyjnych.

W związku ze skomplikowanymi wynikami finansowymi spółek, które wymyślają nowoczesne technologie lepiej skupić się na analizie technicznej, jej aktualnej sytuacji na giełdzie. Od 2014r. kurs porusza się w trendzie wzrostowym, w połowie ubiegłego roku wygenerowany został sygnał kupna przez średnie kroczące, a w grudniu kurs oderwał się od dolnej linie trendu. W styczniu, przy dużych obrotach została przebita górna linia długoterminowego trendu, następnie doszło do uformowania formacji podwójnego dna, którego dolne wsparcie stanowiła pokonana wcześniej linia trendu. Formacja została opuszczona dolną stroną, a kurs na krótko wrócił do kanału trendu. Aktualnie znajdujemy się na górnej linii kanału.

Czas na próby przewidzenia najbardziej prawdopodobnego scenariusza na najbliższy rok.  Teoretycznie lokalna korekta potwierdza wybicie (jeśli ktoś nie wierzy, to można przyjrzeć się zachowaniu kursu PZU w okresie jesieni ubiegłego roku). Teorię tą potwierdza wskaźnik RSI, gdyby nie odbił się od wyznaczonej na wykresie dolnej linii sugerowałby sprzedaż walorów, w obecnej chwili sygnalizuje on kupno. Z drugiej strony widać negatywne dywergencje wskaźnika MACD, oraz niedawno wygenerowany sygnał sprzedaży. Taki układ wskaźników może sugerować lokalną konsolidację. Będziemy poruszać się trendem bocznym do momentu kiedy osiągniemy dolną linię krótkoterminowego trendu wzrostowego i wtedy przekonamy się, czy pojawi się wystarczająco chętnych będących w stanie podtrzymać wzrosty. Jeśli tak się stanie, to należy spodziewać się minimalnych wzrostów do poziomu 41-42pln, odpowiada to szerokości kanału, z którego kurs aktualnie próbuje uciec. W wypadku gdyby kurs wrócił do kanału i zaczął spadać poziomy wsparcia to 31.50 lub 29.

3 uwagi do wpisu “Selvita

  1. […] Selvita: 01.04.2017- Wybicie górą z kanału po podani informacji o podaniu leku pierwszemu pacjentowi oraz podpisaniu znacznej umowy. Korekta po zwyżce dobiegła końca, kurs powinien ustabilizować się w okolicach 60pln. 04.03.2017- Pozytywne zaskoczenie, kurs utrzymał się powyżej poprzedniego kanału, próba wybicia w górę- atak na 37 w trakcie jednej z sesji, na koniec tygodnia 35pln jest zadowalającym rezultatem dla mnie. […]

    Polubienie

  2. […] Selvita: 01.05.2017- Stabilizacja kursu nadal trwa. Cały czas znajdujemy się powyżej poprzedniego długoterminowego kanału. MACD sprzedaj, RSI kupuj. Ze swoim pakietem nic nie robię. 01.04.2017- Wybicie górą z kanału po podani informacji o podaniu leku pierwszemu pacjentowi oraz podpisaniu znacznej umowy. Korekta po zwyżce dobiegła końca, kurs powinien ustabilizować się w okolicach 60pln. 04.03.2017- Pozytywne zaskoczenie, kurs utrzymał się powyżej poprzedniego kanału, próba wybicia w górę- atak na 37 w trakcie jednej z sesji, na koniec tygodnia 35pln jest zadowalającym rezultatem dla mnie. […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s