PZU

PZU- ubezpieczeniowy gigant, największa grupa kapitałowa w Europie Środkowo-Wschodniej(cokolwiek to znaczy). W ostatnim kwartale na akcjach tej spółki można było zarobić nawet do 50%. Jak głosiłem w poprzednich postach warto kupować spółki znajdujące się w silnych trendach wzrostowych ze względu na prawdopodobieństwo kontynuacji tych trendów. Czy aby na pewno podobnie jest w tym przypadku? Co jeśli nie? Gdzie szukać wsparcia w trakcie spadków?

W zeszłym roku, kiedy Kernel, rozpoczął korektę mówiłem, że warto go zbierać przy 48pln, oczywiście nie dokonałem takowej transakcji i teraz żałuję. Wróćmy do PZU, już wczoraj miałem przygotowany wykres i spodziewałem się dzisiaj spadków, podobnie na JSW. Niestety papiery drugiej spółki posiadałem i wywaliłem z rana jak tylko się dało najszybciej.

Co jeśli PZU wyznacza nowe wsparcie? Dzisiejsza świeczka nie posiada dolnego ogona…. Znaczy spadała cały dzień? Nie wiem, nie miałem okazji obserwować, z pewnością oznacza, to, że na koniec dnia nie było wystarczająco chętnych, aby podbić kurs do góry (właśnie z tego powodu nie opisałem tej sytuacji wczoraj. To już czwarta negatywna sesja tej spółki z rzędu. Ostatnio do czegoś takiego doszło przed wybiciem w październiku.Jeśli nie udało mi się Ciebie przekonać, że PZU spada i nadal masz je w portfelu, to zastanówmy się w którym miejscu jest szansa na wsparcie. Oczywiście osoby, które postąpiły jak ja i pozbyły się tego papieru mogą w tych miejscach szukać okazji do wejścia. Proponował bym zrobić to dopiero po przynajmniej jednej pozytywnej sesji, która mogłaby wskazywać na koniec korekty. Najbliższy poziom czyli 23.6% ostatnich wzrostów to 34,65. Zgodnie z historycznymi notowaniami większość spółek nie kończy korekty w tym miejscu i spada dalej, więc przypatrzmy się dalej- 32.85, wygląda przyjemnie. Na początku stycznia pojawiła się w tym miejscy niewielka konsolidacja, co zwiększa siłę tego poziomu jako wsparcia. Ewentualnie można pomyśleć nad zbieraniem papierów w okolicach 32.50, nie narysowałem tutaj wsparcia. Trzeba mi uwierzyć, że się tam znajduje.

2 uwagi do wpisu “PZU

  1. […] PZU: 01.05.2017- Kurs podążył w zupełnie przeciwnym kierunku do przewidywanego tydzień temu. Aktualnie zatrzymaliśmy się na 43.40 – 23,6% wzrostów z przełomu 2016/2017r. Po takich wzrostach przydałaby się jakaś korekta, lub konsolidacja na odreagowanie- może okolice 40? Wskaźniki dalej pokazują kupno, ale należy podchodzić do nich z dystansem. 01.04.2017- Kurs zakończył miesiąc na poziomie, o którym pod koniec lutego pisałem o możliwym wsparciu – 34.65. Bardzo prawdopodobne odbicie w okolice 37pln. 04.03.2017- Kontynuacja spadków, zobaczyliśmy pozytywną sesję, która była tylko korektą- poziom 34 coraz bliżej. […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s