Ciech

Lubie wróżyć z fusów. Jak nazwać formację, powstałą na Ciechu w okresie kwiecień16- luty17? Moją ulubioną jest podwójne dno, więc to sobie wrysowałem. Można również wykreślić trójkąt, jednak wolę zejść trochę bliżej ziemi i zamiast pisać o potencjale wzrostowym w okolice 125pln pokazać linię na poziomie 109pln.

 

Sam już 2 razy kupowałem te papiery- za pierwszym razem wyleciałem na Stop Lossie. Postanowiłem, że aby temu zapobiec, kolejny raz kupię dopiero po wybiciu powyżej 75, co potwierdzi wzrost. Wczoraj wytrwale czekałem na korektę i udało mi się zaopatrzyć po rozsądnej cenie.

Liczę na wzrost co najmniej w okolice 88pln tj. maksima z ostatnich kilku lat. W dłuższym okresie czasu mam nadzieję na osiągnięcie poziomu 109,50.Jest to teoretyczny minimalny zasięg wzrostów po wyjściu górną stroną z formacji podwójnego dna.Wszystkie sygnały potwierdzają wzrosty: pozytywne dywergencje MACD, za niedługo dowiemy się, czy wskaźnik RSI kolejny raz wygeneruje sygnał kupna, średnie kroczące wskazały kupno na początku tego roku. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na wzrost wolumenu obrotów w ostatnich miesiącach- ktoś również zauważył tutaj okazję na nowe szczyty i skupuje akcje.

Niedawno zaczęły pojawiać się pozytywne informacje dookoła spółki – w ciągu kilku dni najpierw została podana informacja o nowych inwestycjach. Następny zachęcający do zakupu news mówił o dodatkowych zyskach za 2016r. związanych z rozliczaniem podatków. Na koniec dowiedzieliśmy się, że PZU TFI posiada już 12% spółki.

4 uwagi do wpisu “Ciech

  1. […] Ciech: 01.05.2017- Spadek obrotów, długo trwająca konsolidacja, kurs w trendzie bocznym(77-80pln). Możliwe, że dojdzie do ruchu wzrostowego, MACD za niedługo będzie testować zmianę wskazania na kupuj, RSI bardzo nisko, w połowie kwietnia podtrzymało wskazanie kupuj. 01.04.2017- Rynek negatywnie zareagował na wyniki, MACD- sprzedaj, kurs porusza się trendem bocznym, ruch poniżej 76 definitywnie zakończy wzrosty w najbliższym czasie. Bardziej prawdopodobny wzrost w okolice 88pln […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s