Monnari

Kolejna spółka zajmująca się sprzedażą ubrań. Tym razem z myślą o szybkim wzroście. Wydaje mi się, że właśnie na tego typu ruchach w tym roku udało zarobić mi się najwięcej. Ostatnią publiczną rekomendację odnośnie tej spółki wydał dom maklerski BZ WBK, zgodnie z nią powinniśmy się spodziewać 97% wzrostów. Nie zagłębiałem się w horyzont czasowy tej inwestycji, jednak śmiem twierdzić, iż analitycy trochę się pomylili.

Jak już jakiś czas temu kurs akcji odbił się od dolej linii długoterminowego trendu spadkowego, który pokrywał się z silnym poziomem wsparcia sprzed kilku lat. W trakcie piątkowej sesji pokonany został opór na poziomie 9.28, tym samym udało się uciec górą z formacji- powiedzmy trójkąta, powinno to wskazywać na minimalny zasięg wzrostów do poziomu 10.63pln, w bardziej pozytywnym scenariuszu może nawet 11.23pln. Moim zdaniem pierwsza wartość będzie już wystarczająco dobrym wynikiem. Dodatkowo sygnał kupna wygenerowany został przez wskaźnik RSI – wyjście górą z trendu spadkowego, a w ciągu kilku dni powinniśmy zobaczyć potwierdzenie tego sygnału również na wskaźniku MACD. Moim zdaniem zanim kurs zacznie kontynuację wzrostów zobaczymy korektę- w najlepszym scenariuszu do poziomu wsparcia na 9.28, ewentualnie trochę mniej lub może się też zdarzyć, iż korekty w ogóle nie będzie. Myślę, że jest do dobra okazja na spekulacyjny zakup, osobiście nastawiam się na kilka % zysku w przyszłym tygodniu.

Spory wpływ na zachowanie kursu będą miały zbliżające się dane- miałem do czynienia z podobną sytuacją w przypadku Bytomia, w którego wzrosty dalej wierzę, pomimo nie tak rewelacyjnych wyników.

4 uwagi do wpisu “Monnari

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s