Tauron

Spółki energetyczne ostatnio cieszą się sporym zainteresowaniem inwestorów. Nareszcie państwo zwróciło na nie uwagę i jest nadzieja, że poza ciągłym wydawaniem pieniędzy na ratowanie pozostałych sektorów takich jak górnictwo czy budownictwo w końcu pozostawią zyski dla siebie lub podzielą się nimi z inwestorami w formie dywidendy. Postanowiłem zwrócić swoją uwagę na Tauron, który w przeciwieństwie do większości pozostałych spółek wchodzących w skład WIG-ENERG jest dużo bardziej stabilny i przewidywalny.

Można powiedzieć, że od początku zeszłego roku kurs porusza się w trendzie bocznym. W międzyczasie można było wyszczególnić kilka średnioterminowych trendów wzrostowych, po których następowały spadki okolice 2.4-2.5pln. Aktualnie obserwujemy trzecią taką falę, zaczęła się ponad pół roku temu i porusza się w łatwym do wyrysowania kanale. Jak widać niedawno pokonany został opór na poziomie 3pln, z którym nikt nie potrafił sobie poradzić przez miesiąc, jest to okrągła liczba- mentalna bariera. W razie spadku będzie to aktualnie bardzo silny poziom wsparcia, jednak myślę, że do jego testów nie dojdzie w najbliższej przyszłości. Kolejnym pokonanym w ostatnich dniach oporem jest trend spadkowy, którego próba przebicia ostatni raz zdarzyła się w mają 2015r. Obydwa wspomniane przed chwilą sygnały powinny świadczyć o zbliżających się dość znacznych wzrostach. Nie zapomnijmy jednak o kolejnych miejscach, w których wzrosty mogą zostać zatrzymane. Na poziomie 3.37pln spotykają się ze sobą górne linie dwóch trendów- długoterminowego bocznego oraz średnioterminowego wzrostowego, dodatkowo będzie to już ponad 10% wzrostu od przebicia poziomu 3pln. Wydaje mi się, że w tym miejscu spółkę będzie czekać co najmniej przystanek, ewentualnie mała korekta (w okolice ostatniego szczytu tj. 3.18). Następnie z silnym oporem będzie trzeba się zmierzyć przy 3,54. Pokonanie go powinno wskazywać, iż w dłuższej perspektywie czasu będziemy zbliżać się w okolice 4.5 oraz 5 pln, gdzie nastąpią kolejne testy silnych oporów. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na niedawno wygenerowany sygnał kupna na wskaźniku MACD, oraz zwiększony wolumen obrotów w trakcie wzrostów, co potwierdza główny kierunek trendu.

Wydaje mi się, że warto w przyszłym tygodniu zaryzykować dla tych +5%- poziom 3.37 daje 15gr zarobku względem obecnego kursu. Osoby akceptujące większe ryzyko pewnie będą wolały przytrzymać akcje trochę dłużej w oczekiwaniu na 3.5, w tym przypadku zalecałbym jednak ustawienie dość bliskiego zlecenia SL.

11 uwag do wpisu “Tauron

  1. […] Tauron: 01.05.2017- Najpierw próba utworzenia formacji RGR, jednak przy drugim ramieniu kurs zaczął niekontrolowanie rosnąć i wrócił do trendu wzrostowego. Najbliższe opory 3.43, 3.54, 3.86pln. 01.04.2017- Po wyjściu górą z trendu spadkowego nastąpiła korekta do tej linii i kolejna fala wzrostów- potwierdzenie zmiany trendu, kolejne opory 3.53, 3.86, 4.50pln- ostatni będzie próbą przełamania […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s