Petrolinv

Spółka związana z rynkiem paliw, kolejny polski bankrut, czyżby w ślad za Polimexem i PBG miał zostać postawiony na nogi? Od historycznego dna, z którym mieliśmy do czynienia zaledwie pół roku temu można było już zarobić czterokrotność inwestycji. Tym razem trochę mniej pisania, wydaje mi się, że wykres mówi sam za siebie. Cieszy mnie ten fakt ponieważ, nie za bardzo znam historię tej spółki nie mam o czym lać wody.

Jakiś czas po osiągnięciu historycznych minimów kurs przełamał długoterminowy trend spadkowy, który zwoje początki ma gdzieś w okolicach historycznych maksimów. Czyżby kolejny raz miał powtórzyć się shemat tak dobrze znany z JSW? Zaraz po przebiciu linii trendu spadkowego kurs gwałtownie skacze w górę, jeszcze na małych obrotach, następuje konsolidacja, a następnie spadek. Przykry scenariusz, jednak w tym momencie pojawiają się zwiększone obroty (przepraszam za źle naniesione kółko). Kurs kolejny raz rośnie, tym razem pozostawiając ogromną lukę i tym samym tworząc formację ORGR. Na tym nie kończą się wzrosty- dochodzimy do poziomu 11.75 i zaczynamy korektę- zgodnie z fibo kończymy na 50% ostatniego wzrostu. Czyżby właśnie zaczęła się druga fala wzrostów, która swoim zasięgiem może dojść nawet w okolice 40pln?. Przypominam, że na wykresie wspomnianej wcześniej górniczej spółki po krótkim okresie gwałtownych wzrostów pojawiła się korekta, po której spora grupa ludzi zwątpiła w dalszy pozytywny scenariusz.

2 uwagi do wpisu “Petrolinv

  1. […] Arctic: 01.05.2017- Miesięczna świeczka z długim dolnym ogonem, sugeruje to wzrosty w najbliższym czasie. Na wykresie dziennym domknięta luka spadkowa na poziomie 490-4.96pln. Najbliższe opory 5.09, 5.85pln. MACD oraz RSI wskazują kupno. 01.04.2017- Spadek poniżej dolnej linii trendu wzrostowego, obronione wsparcie na wysokości poprzedniego dołka i powrót do kanału na koniec miesiąca – pułapka bessy. Opory 5.85, 6.20, 7pln. […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s