Rafako

Do wczorajszego poranka na rynku spółek z sektora budowniczego panowała euforia. PGB, Polimex, Rafako w ciągu dnia zyskiwały na wartości o około 20%. Wczorajsze otwarcie wyglądało podobnie, kolejny raz sporo ofert na kupnie, i po niecałych piętnastu minutach od rozpoczęcia sesji na każdej z tych spółek można było zarobić ponda 25%. Radość nie trwała zbyt długo, a Ci co kupili w tamtym czasie już po kolejnych piętnastu minutach mogli być stratni prawie 50%. Oczywiście zjawisku temu towarzyszyły największe w historii spółek historyczne obroty.

Jakiś czas temu Rafako podało bardzo złą informację, słabe otwarcie, później spadek do najbliższego poziomu wsparcia i na sporym wolumenie powoli, ale do góry. Już wtedy zwróciłem szczególną uwagę w stronę spółki. Kilka dni później powoli ruszyło do góry. Bajka zaczęła się sypać kiedy w trakcie gwałtownych wzrostów kurs osiągnął maksima z 2011r. Czyżby ludzie tyle lat trzymali papiery z myślą o odrobieniu strat? Pewnie tak, bardziej interesującym pytaniem jest, czemu tak bardzo zbili kurs wysypując papiery. Emocje, dodatkowo ktoś od nich kupował po te 12pln i te osoby również mogły nie wytrzymać nerwów i sprzedawać ze sporą stratą. Można mówić o braku przesłanek do wzrostów, można też mówić o braku przesłanek do spadków. Jeśli dziś uda się wyjść powyżej poziomu 9pln będzie do oznaczało kolejną próbę ataku 11pln, a w dalszej konsekwencji zmierzanie w kierunku 12,80pln, oraz historycznych maksimów tj. 15pln. Wskaźniki RSI oraz MACD wskazują na kupno akcji, więc wydaje mi się, że dziś po odpoczęciu kurs akcji powinien się ustabilizować i spokojnie określić kierunek.

2 uwagi do wpisu “Rafako

  1. […] Rafako: 01.05.2017- Pokonanie poziomu 7.8pln, a następnie 8.20 będzie sugerować powrót do wzrostów (9pln). Na razie zgodnie z poprzednimi przewidywaniami spadek do wsparcia na 7.5pln gdzie widać świeczkę z długim ogonem, jak na razie po każdej takiej formacji obserwowaliśmy wzrosty cen. 01.04.2017- Podobnie jak Polimex, powrót do kanału, jeśli nie utrzyma się powyżej 8pln- spadek do 7.50 i odbicie w kierunku 9.20pln. […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s