Cognor

Od kilku dni zbieram się do napisania kilku zdać o tej spółce, finalnie zostałem zmotywowany po zobaczeniu wyników dzisiejszych notowań. Spółka ta jest częścią grupy przemysłowej zajmującej się produkcją wyrobów hutniczych oraz obrotem złomami metali. Od jakiegoś czasu mamy do czynienia z zwiększoną intensywnością pojawiania się informacji o planowanych nowych inwestycjach, za kilka lat możemy zmagać się z niedostateczną ilością energii. Minęła już ponad połowa danego PiSowi czasu na rządzenie? W końcu będą musieli pochwalić się dokonanymi inwestycjami, a tych jak na razie było mało.

Firmy budowlane będą zmuszone kupować od kogoś materiały budowlane, jednym z nich jest stal. To oznacza, iż spółka ma szansę na kontynuację, a nawet poprawę wyników sprzedaży oraz generowanych zysków. Zajmijmy się jednak analizą techniczną. Kurs znajduje się pod mocnym oporem, którego próba przebicia nie powiodła się już dwukrotnie. Pierwszemu razowi towarzyszyło wydanie rekomendacji przez jeden z domów maklerskich. W trakcie kilku ostatnich sesji kurs podtrzymał już ponad roczny trend wzrostowy broniąc dolej linii trendu. oznacza to kontynuację wędrówki w górę i w najbliższym czasie zmierzenie się po raz trzeci z oporem na 2pln. Jest to granica mentalna- okrągła liczba. Jeśli próba ataku skończy się powodzeniem opór ten zamieni się w silne wsparcie, a następnym poziomem cenowym mogącym sprawić problemu będzie 2.35pln oraz w dłuższej perspektywie czasowej 2.72pln. Co z pozostałymi wskaźnikami? Średnie kroczące od dłuższego czasu generują pozytywny sygnał kupna i nic nie wskazuje na zmianę tego stanu. Wskaźnik MACD nadal wskazuje sprzedaż, jednak jak widać na rysunku doszliśmy do momentu, w którym należy spodziewać się zmiany generowanego sygnału. Wskaźnik RSI również jest dobrej drodze do wygenerowania pozytywnego dla inwestorów sygnału.

10 uwag do wpisu “Cognor

  1. […] Cognor: 01.05.2017- Na wykresie dziennym widać podwójne dno, na miesięcznym świeczka z długim ogonem poniżej linii wsparcia, jednak korpus cały czas powyżej niej. MACD oraz RSI wskazują na kupno. Przydałoby się domknąć lukę 1.69-1.71pln co będzie potwierdzeniem wzrostów. Bardzo dobra sytuacja na rynku dla spółki. Kolejne poziomy oporu to 1.80 i 2pln. 01.04.2017- Informacja o emisji bardzo źle wpłynęła na kurs, wyjście dołem z kanału, zatrzymanie na wsparciu 1.65, kolejne wsparcie 1.40, 1.30. Sytuacja na rynku sprzyja firmie, sporo nowych przetargów na budowę, w najbliższych latach stal będzie w cenie. […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s