Wirtualny portfel – tydzień 2

Nie spodziewałem się tak szybkiej pierwszej porażki, minęły zaledwie dwa tygodnie i już pojawia się pierwszy tydzień, pod koniec którego w portfelu znajduję się mniej pieniędzy niż we wcześniejszym podsumowaniu. Strata jest o tyle mniej przyjemna, iż na koncie jest również mniej pieniędzy niż zanim zacząłem inwestować. Ogólne zachowanie indeksów w zeszłym tygodniu nie może zaliczać się do pozytywnego. Kilka pozycji zamknęło się na stracie, niektóre nie zostały nawet odnotowane jako nowe pozycje w portfelu. Nie przejmujemy się stratą i nadal szukam spółek, którymi warto zainteresować się z myślą o przyszłości. Wydaje się, że w przyszłym tygodniu portfel zostanie zapełniony i kilka kolejnych podsumowań będzie skupiało się jedynie na opisie sytuacji pozycji z portfela.

Niestety nie udało mi się zamieścić tego wpisu przed rozpoczęciem nowego tygodnia na swoje usprawiedliwienie dodam, iż dziś spałem trochę ponad trzy godziny. Może wydawać się podejrzane, iż zamieszczam w obserwowanych spółki, które zostałyby kupione na poniedziałkowej sesji. Nie miałem dziś zbyt dużo dostępu do notować, jednak na prywatnym rachunku zrealizowałem wpisane tu transakcje, a do złożenia zleceń doszło wczoraj. Zastanawiałem się również nad wpisaniem w obserwowane spółki Vindeksus, jednak ze względu na problemy z płynnością zrezygnowałem z tego. Przejdźmy do opisu sytuacji w portfelu.

Transakcje:
-Bytom- złe dane spółki odpowiednio negatywnie zostały odzwierciedlone w postaci spadku kursu, już w poniedziałek zadziałało zlecenie SL.
-Briju- na szczęście odpowiednio ustawione zlecenie SL zapobiegło katastrofie, jaką niewątpliwie byłaby strata na poziomie 60%, przy okazji może się nasunąć pytanie, czemu nie ustawiam takich zleceń na każdej spółce w portfelu. Odpowiedź jest prosta, w większości przypadków nie widzę przesłanek do spadków, a chwilowa zniżka kursu mogłaby spowodować wyrzucenie mnie z zyskownej pozycji.
Ciech– nieudany typ, sprzedaż po dwóch dniach od zakupu ze stratą 2%, może okazać się przykładem na zbyt bliskie ustawianie przeze mnie SL w niektórych przypadkach- jeśli w tym tygodniu ruszy do góry na co nadal jest szansa. Aktualnie trwa niewielka konsolidacja, jednak jestem skłonny stwierdzić, iż więcej sygnałów odczytanych w trakcie analizy technicznej wskazuje na spadki.
-Marvipol– kolejny raz przeliczyłem się, wysoko ustawione zlecenie, w powodzeniem mogłem ustawić je 1-2% niżej. Jeśli kurs spółki zgodnie z oczekiwaniami osiągnie okolice 14pln, to nie będzie to miało większego znaczenia, jednak w przypadku gdyby nastąpiła zmiana trendu na spadkowy miałbym zawsze zaoszczędzone w portfelu te kilka „groszy”. Kurs porusza się w wyznaczonym kanale, w okolicach 13,75pln będzie trzeba zastanowić się nad sprzedażą.
Monnari– scenariusz nie był zbyt trudny do przewidzenia- korekta po spadku, gdybym miał możliwość śledzenia oraz podejmowania decyzji w tygodniu to pewnie zadowoliłbym się 5% zyskiem po dwóch sesjach i od razu zamknął niepewną pozycję. Ustawię SL na 9.25.
Tauron– również nie został oszczędzony w zeszłym tygodniu, zakupiony na dłużej- czekamy co najmniej na poziom 3.37, jednak liczymy na znacznie większe wzrosty.

Obserwowane pozycje:
Arctic– zbyt dużo nie można dodać, liczę na kolejne odbicie od poziomu wsparcia, utrzymanie się w kanale trendu i wędrówkę w stronę 6.20pln. Po zakupie można ustawić SL w okolice 5,05pln.
-Kruk- kurs spadł po wynikach, aktualnie następuje wybicie, postaram się jutro o jakąś analizę. Spółka znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, początek roku historycznie zawsze był dobrym okresem na zakup tych akcji. Nie zapominajmy, iż rok temu spółka wypłaciła 1pln dywidendy!? Po zakupie SL na 227.50.
Cognor– również postaram się o dokładniejszą analizę. Aktualnie kurs znajduje się przy dolnej linii trendu można liczyć na wybicie w kierunku 2,14. Spółce sprzyja ogólna sytuacja na rynku. Po zakupie proponowany SL 1,71pln.

Pozycje w portfelu:
Colian– kolejny tydzień czekania na wybicie, powoli robi się nudno.
Remak– wzrost cen Rafako powinien być pozytywnym sygnałem dla tej spółki, dodatkowo pojawiają się informacje o planowanych kolejnych inwestycjach w najbliższych latach, z pewnością Remakowi uda się podpisać kilka kontraktów.
Wasko– Pojawił się ruch w górę, przy cenie 2.05-2.15 należałoby podjąć jakąś decyzję odnośnie sprzedaży.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s