Kruk

Spółka windykacyjna, podobnie jak w przypadku CD Projekt osoby, które kupiły w przeszłości ten papier musiałby się bardzo postarać, żeby nie wyjść dobrze na inwestycji. Od początku notować wartość spółki wzrosła pięciokrotnie, w ciągu ostatniego roku można było na niej zarobić nawet 50%. Większość inwestorów szuka na rynku sensacji, często zmienia pozycje w portfelu. Czasem zastanawiam się, czy nie zarobilibyśmy więcej kupując akcje solidnej spółki i zapominając o giełdzie na kilka lat?

Oczywiście podobnie jak rok temu najlepszym okresem na zakup akcji były pierwsze miesiące roku. Niedawno przedstawione zostały świetne wyniki finansowe za rok 2016, a kurs akcji spadł. Sugeruje to, iż okres akumulacji wciąż trwa. Patrząc na wykres w pierwszym momencie rzucają się w oczy dwie podobnie ukształtowane formacje oRGR. Co ciekawe są przesunięte w czasie prawie o cały rok, powinniśmy spodziewać się podobnych zmian kursu jakie miały miejsce w zeszłym roku? Jeśli popatrzylibyśmy na wykres w skali logarytmicznej wielkości tych formacji są porównywalne. Czy coś poza analogią do zeszłego roku wskazuje na kontynuację wzrostów cen? Średnie kroczące nieprzerwanie od 2013r. generują sygnał kupna. Wskaźnik MACD właśnie wygenerował sygnał kupna, a RSI jeszcze nie udało się pokonać górnego ograniczenia. Wydaje mi się, że podobnie jak w zeszłym roku, jeszcze przez jakiś czas kurs będzie poruszać się w trendzie bocznym. Możliwe, że spadnie nawet w okolice dolnej linii trendu – ok. 230pln. Jednak nic nie sugeruję, aby kurs miał uciec dołem z kanału długoterminowego trendu. Zgodnie z powyższym spodziewam w najbliższym roku wzrostów do poziomu 320pln.

11 uwag do wpisu “Kruk

  1. […] Kruk: 01.05.2017- Pomimo bardzo dobrego miesiąca nie podobają mi się dwie ostatnie świeczki, raczej wskazują na realizację zysków. Mogę się mylić, jednak sugerowałbym obserwowanie kursu i pilnowanie zlecenia SL, zbyt gwałtowne te wzrosty trochę. MACD oraz RSI – kupuj jednak są na bardzo wysokim poziomie i ich wskazania może zmienić się w ciągu dnia. Sugerowany SL 275pln TP 320pln. 01.04.2017- Zgodnie z przewidywaniami spadek w okolice 230, odbicie w górę, kurs próbuje wrócić do średnioterminowego kanału wzrostowego, najbliższy opór- historyczne maksima. […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s