Ursus

Szczerze mówiąc nie jestem zbytnio przekonany do akcji tej spółki- kiedy pojawiała się dobra informacja sugerująca wzrosty gruby wyciągał pakiety i zaczynał sypać. Może ktoś nieszczęśliwie kupił kiedyś te papiery i nie ma pomysłu co może dziać się w przyszłości. Dodatkowo myślę, że jak ktoś ma wyczucie to można tutaj trochę spekulacyjnie zarobić.  W końcu widok elektrycznych samochodów, autobusów, a nawet HELIKOPTERÓW(!) za kilka lat będzie w naszym kraju codziennością- przynajmniej według aktualnej władzy.

Kreski wskazują na zakończenie trudnego okresu spółki. Już od dłuższego czasu mamy obserwujemy trend wzrostowy. Wzrosty trwają długo, a spadki są szybkie i niespodziewane. Wyjątkiem jest ostatni szczyt, kiedy po informacji o ogłoszeniu przez państwo konkursu na projekt samochodu elektrycznego można było ładnie zarobić na akcjach spółki. Pokonany został spory opór – 2.68pln, jednak kolejny -3,05 był już zbyt silny i w efekcie kurs cofnął się. Z dużym prawdopodobieństwem przez następne kilka miesięcy będziemy obserwować krótkoterminowy trend boczny do momentu, aż kolejny raz nie zostanie testowana dolna linia trendu. W bardziej optymistycznym scenariuszu jest szansa na wybicie w kierunku 3.48pln. Od dłuższego czasu widać potwierdzenie trendu wzrostowego na wskaźnikach MACD oraz RSI. Pierwszy z nich dawno nie znajdował się tak wysoko, jednak nadal generuje sygnał kupna, a drugi znajduje się we względnie neutralnym położeniu patrząc na historyczne notowania. Dodatkowo na początku roku został wygenerowany sygnał kupna przez średnie kroczące, co jest bardzo dobrą informacją dla kursu.

2 uwagi do wpisu “Ursus

  1. […] Ursus: 01.05.2017- Kurs cały czas trzyma się powyżej 4.30pln. RSI dzielnie broni wskazania kupuj, albo lepiej powiedzieć nie generuje wskazania sprzedaj. MACD pokazuje sprzedaj, zanim ten wskaźnik się nie zmieni odradzałbym inwestowanie w tę spółkę. 01.04.2017- po opuszczeniu górą trójkąta oraz pozytywnej informacji o nowym kontrakcie gwałtowny wzrost. Najbliższy opór 4.30, RSI na bardzo wysokim poziomie, przewidywana korekta w okolice 3,20pln. […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s