Wirtualny portfel – tydzień 3

Jak widać nie tak łatwo można odrobić wydawałoby się małą stratę z zeszłego tygodnia. Na plus jest zmniejszenie jej wielkości. Małymi kroczkami i sporymi zasobami cierpliwości można uzyskać bardzo dobre efekty. Jako przykład mogę podać spółkę, którą tydzień temu niepotrzebnie sprzedałem, zbyt wysoko ustawiłem zlecenie SL- Ciech, gdyby nie ta transakcja z pewnością byłbym teraz powyżej kreski. Nie należy zbyt długo tego rozpamiętywać, przejdźmy do aktualnej sytuacji i możliwych okazji do zarobienia.

Transakcje:
Arctic– zgodnie z przewidywaniami kurs wybronił wsparcie w postaci dolnej linii trendu. Liczę na osiągnięcie co najmniej poziomi 6.20pln. Z czasem będę rozsądnie podnosić zlecenie SL, na tę chwilę można przyjąć 5.18- na wszelki wypadek.
Kruk– inwestycja długoterminowa. Uważam, że portfel powinien być dywersyfikowany nie tylko pod względem ilości spółek, ale również charaktery inwestycji: czasu, oraz sektora w jaki inwestujemy. Spółka jest jedną z inwestycji od początku planowanych na okres około roku. Zlecenie SL na poziomie 228- trochę wyżej przecinają się dwie silnie linie wsparcia, jeśli kurs ma kontynuować wzrosty nie powinien spaść poniżej tego poziomu.

Pozycje w portfelu:
Colian– Pojawiają się pozytywne dywergencje- może w końcu pojawi się konkretny ruch w górę.
Remak– trzeba spokojnie czekać na wzrosty.
Wasko– Dopiero teraz zwróciłem uwagę na wolumen z zeszłego tygodnia, dawno na tej spółce nie było takich obrotów, może tu sugerować próbę pokonania długoterminowego trendu spadkowego. Pomimo to wystawiam zlecenie sprzedaży na 2.14.
-Marvipol– kurs odbił w górę, w nadchodzącym tygodniu należy spodziewać się testów ostatniego szczytu.
Monnari– SL nadal na poziomie 9.25, po dłuższym czasie kurs cofnął się do przewidzianego wcześniej poziomu. W piątek widoczne było odbicie w górę, mam nadzieję, że trend ten zostanie podtrzymany.
Tauron– Cofnięcie do lini długoterminowego trendu spadkowego, które teraz stanowi wsparcie. Następnie odbicie do góry- trend wzrostowy został potwierdzony.

Obserwowane pozycje:
–Sygnity– niedawno wybroniony został poziom wsparcia 7.30. Potencjalny zasięg wzrostu 8.80, spółka w slinym średnioterminowym trendzie wzrostowym.
Cognor– Aktualnie kurs znajduje się przy dolnej linii trendu można liczyć na wybicie w kierunku 2,14. Spółce sprzyja ogólna sytuacja na rynku. Po zakupie proponowany SL 1,71pln.
Selvita– Spółka podała informację o podpisaniu znaczącej umowy oraz podaniu leku na białaczkę pierwszemu pacjentowi. W piątek ceny akcji ładnie rosły- potwierdzenie wybicia górą z kanału, zasięg wzrostów w najbliższym czasie około 41.20pln.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s