Action

Jeden z większych polskich dystrybutorów sprzętu komputerowego. Ostatnimi czasy nie powodziło mu się najlepiej. W szczegóły co się tam działo w zeszłym roku nie będę się zagłębiać. Sporo ludzi omija tą spółkę ze względu na spekulacyjny charakter i spore ryzyko straty. Zastanawiam się czy w ostatnich dniach stosunek ryzyka do możliwych zysków nie zmalał do poziomu, przy którym należy rozważyć zainwestowanie w spółkę.

Załóżmy, iż na pierwszy rzut oka nikt nie jest zaciekawiony wykresem- można się pogubić w kreskach. Wyznaczone poziomy oporów i wsparć bazują na zachowaniu kursu z roku 2009- wydaje mi się, że jest to dość solidna baza ograniczająca gwałtowny spadek. Oczywiście już ponad dwa lata obserwujemy trend spadkowy. Sporo ludzi czeka na odbicie kursu, żeby zmniejszyć stratę. Z drugiej strony instytucje- zgodnie z danymi posiadają 70% akcji, więc nie ma już za bardzo kto sprzedawać swoich udziałów. W ostatnich dniach widać znaczne zwiększenie wolumenu obrotów na spółce. Jeśli pojawił się jakiś nowy inwestor z pewnością uzbierał już wystarczająco duży pakiet, aby w najbliższych dniach ogłosić przekroczenie ustawowych progów. Będzie to pierwszy z poruszonych przeze mnie pozytywnych sygnałów. Kolejny- wyjście górą z ogromnej formacji trójkąta. Jej teoretyczny zasięg wzrostów sugeruje okolice 8pln. Następnym argumentem za zakupem akcji jest niedawne przecięcie się średnich kroczących 15 i 45 – złoty krzyż oraz zbliżenie odległości sugerującej przecięcie w najbliższym czasie średnich 45 i 100. Ostatni pozytywny sygnał, o którym wspomnę dawno się nie pojawił w notowaniach tej spółki – pozytywne dywergencje wskaźnika MACD poparte stosunkowo niską wartością wskaźnika RSI – 55.

Zgodnie z powyższym myślę, iż są spore szanse na spore zyski w najbliższym czasie. Po pojawieniu się dobrej informacji (jeszcze raz przypomnę, iż wskazują na nią zwiększone obroty) należałoby spodziewać się testu poziomu 5.7-5.8pln.

2 uwagi do wpisu “Action

  1. […] Action: 01.05.2017- Niepodtrzymana linia krótkoterminowego trendu wzrostowego, sporo świeczek z długimi górnymi knotami. Nie najlepiej to wygląda, aby doszło do wzrostów musi zostać pokonany poziom 4.45pln, bardziej prawdopodobne zejście w dół i testy odpowiednio 4 i 3.55pln. MACD- sprzedaj, RSI- neutralny 01.04.2017- Wyjście górą z trójkąta przy dużych obrotach, dodatkowo dobra informacja o nowej umowie, opory 5.80 i 8pln. […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s