Wirtualny portfel – tydzień 4

Kolejny słaby tydzień dla warszawskiego parkietu, wartość indeksu WIG spadła o 2.2% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Ktoś mógłby powiedzieć, że nie tylko w Polsce spotkaliśmy się ze spadkami, ponieważ większość ważnych indeksów w tym czasie również spadała… Sprawdźmy: NIKKEI225 -0,9%, DAX +0,5%, SP500 0%. Myślę, że główną przyczyną przecen akcji spółek nie była słaba sytuacja indeksów zagranicznych. W tym tygodniu inwestorzy przekonali się jak bardzo niestabilna jest sytuacja największych polskich spółek, a co za tym idzie całej giełdy. Prezes PZU został zawieszony (a wraz z tą informacją pojawiły się spekulacje odnośnie kontynuacji polityki dywidendowej) w wyniku politycznego pokazu sił pomiędzy dwoma ministrami. Pojawiają się doniesienia, iż w przyszłym tygodniu będziemy mogli obserwować podobną sytuację w przypadku PKPCargo.

Przyznam szczerze, iż w ostatnim tygodniu nie pojawiło się zbyt dużo ciekawych sygnałów na obserwowanych przeze mnie spółkach. Nie licząc wzrostów na spółkach Ursus, Selvita, Bumech, na które załapali się raczej nieliczni inwestorzy nie był to najlepszy okres. Jednak bardzo prawdopodobne, iż w najbliższych tygodniach znaczna część spółek będzie poruszać się w trendzie bocznym lub dozna korekty. Po prawie czterech miesiącach znacznych wzrostów wydaje się, że przeszedł czas realizacji zysków dla sporej grupy instytucji. Należy poczekać, aż ktoś inny zacznie kupować akcje i przyjdzie kolejna wzrostowa fala. W tym tygodniu dodałem sporo obserwowanych pozycji, których nie chcę dodawać do portfela- główną przyczyną jest zbyt mała płynność lub większe ryzyko inwestycji.

Transakcje:
–Monnari– Zgodnie z przypuszczeniami spółka wypadła z portfela w pierwszej kolejności. Myślę, że nie będę jej dalej obserwować pojawiły się negatywne dywergencje wskaźnika MACD, brak pozytywnych sygnałów z rynku odnośnie tej spółki.

Pozycje w portfelu:
Colian– Przestaje mi się podobać sytuacja na tej spółce, w tym tygodniu znaczna wyprzedaż akcji. Dziwne iż program skupu akcji własnych nie zatrzymał spadków trochę wyżej. Ustawiam SL na poziom 3.15. Jeśli w ciągu 2 tygodni, kurs nie wyjdzie górą z formacji trójkąta będę zmuszony zamknąć pozycję w obawie przed dalszymi spadkami.
–Marvipol– popyt okazał się mniejszy od podaży w trakcie testów ostatniego szczytu, kurs wrócił do bazy. Zastanawiałem się nad ustawieniem zlecenia SL na poziomie 12.18, jednak myślę, iż poczekam jeszcze tydzień na rozwinięcie się sytuacji.
Remak– nadal spokojnie czekam na wzrosty, małe obroty. Nikt nie chce sprzedawać swoich akcji.
Wasko– korekta zatrzymała się na poziomie wsparcia 1.70pln, na minus negatywne dywergencje wskaźnika MACD, na plus wskaźnik RSI cofnął po ostatnich wzrostach do 54. Podtrzymuję zlecenie sprzedaży przy 2.14
Tauron– Wykres tygodniowy wskazuje na kontynuację wzrostów, dzienny na dalszy trend boczny. Na szczęście nic nie sugeruje spadków, więc akcje zostają w portfelu w oczekiwaniu na poprawę ogólnej sytuacji pozostałych spółek z WIG20.
Arctic– Zlecenie SL ustawione na 5.08. Bardzo dobre wyniki powinny zapoczątkować wzrosty cen akcji, jednak stało się odwrotnie. Brakuje osób zainteresowanych jednym z możliwych powodów spadków jest spadek cen korony szwedzkiej co spowodowało wzrost atrakcyjności akcji tej spółki na zagranicznej giełdzie.
Kruk– wsparcie na 238 nie zostało obronione, jednak wydaje się, że 230 było już wystarczającym wsparciem i w najbliższych tygodniach kurs powinien testować odpowiednio 245 oraz 255pln. Zlecenie SL 228 pozostaje.

Obserwowane pozycje:
–Sygnity– Podtrzymany poziom wsparcia, możliwy wzrost do poziomy 8.80, wskaźnik MACD na takim poziomie ostatnio znajdował się w 2014r., mały obrót.
Cognor– Aktualnie kurs znajduje się przy dolnej linii trendu można liczyć na wybicie w kierunku 2,14. Spółce sprzyja ogólna sytuacja na rynku. Po zakupie proponowany SL 1,71pln. Mały obrót oraz sygnał sprzedaży wygenerowany przez wskaźnika MACD na tygodniowym wykresie, wysoka wartość wskaźnika RSI, spore ryzyko.
–CDRL– Pozytywne sygnały z rynku odnośnie kierunku rozwoju spółki. Sygnał kupna wygenerowany przez wskaźnika MACD, średnie kroczące, przewidywany zasięg wzrostów 33pln, dodatkowo spółka wypłaca dywidendę, niestety mały obrów.
–GTC– Spółka deweloperska, sporo pozytywnych rekomendacji od wielu analityków, poprzednie fale wzrostowe wynosiły ~50%, kurs przy dolnej lini trendu, na początku tygodnia po opublikowaniu wyników pojawiła się próba wybicia górą, sygnały kupna generowane przez większość wskaźników.
–Autopartner– Bardzo dobre wyniki, szybko rozwijająca się spółka, w tym tygodniu górą opuściła długoterminowy kanał trendu wzrostowego, najbliższy poziom oporu 5.55, możliwy wzrost do poziomu 6,20-6,30pln.
–Elemental– W zeszłym tygodniu pojawiły się spore obroty, sygnały kupna na wskaźniku MAC oraz RSI. Najbliższy opór 4-4.05, następnie historyczne szczyty 4.75pln.

 

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s