Wirtualny portfel – tydzień 5

Zgodnie z przewidywaniami kolejny raz inwestorzy nie zostali zaskoczeni wzrostami na warszawskim parkiecie. Tym razem już na pewno nikt nie może mówić o chwilach słabości na zagranicznych giełdach. Większość z nich odbiła do góry. Stabilność rynku kolejny raz została zachwiana – spółki energetyczne muszą kolejny raz finansować kopalnie, dodatkowo wybuchła kolejna polityczna kłótnia o przeniesienie do KRSu kopalni Krupiński. Dopóki nie zmniejszą się koszty wydobycia węglu w Polsce kopalnie będą nierentowne. Pomimo słabej sytuacji na rynku w tym tygodniu większość spółek z portfela drożała, niestety nadal są to zmiany w okolicach początkowego kapitału.

Zauważyłem, iż rynek jest bardzo wybredny jeśli chodzi o interpretację rocznych wyników sporej ilości spółek. Spodziewałem się znacznie większych zwyżek na takich spółkach jak Marvipol, czy Arctic. W piątek wieczorem bardzo dobre wyniki opublikował Elemental- za tydzień zobaczę jak rynek na nie zareaguje. Myślę, iż w przyszłym tygodniu sporo zamieszania mogą zrobić wyniki Autopartner’a. Nadal widać znaczny spadek obrotów w porównaniu do dwóch pierwszych miesiąców w tym roku.

Transakcje:
–Elemental– W piątek opublikowane bardzo dobre wyniki, wydaje mi się, że jest szansa na pokonanie oporu na 4.05pln i wybicie z kanału bocznego górą.

Pozycje w portfelu:
Colian– Kurs odbił od dolnej linii kanału, jednak nie widać wyraźnego ruchu w górę. RSI niedawno wygenerowało sygnał sprzedaży, nadal liczę na pozytywny scenariusz. Z pewnością odbiło się na spółce zerwanie umowy z Biedronką.
–Marvipol– Bardzo dobre wyniki, miałem nadzieje na okolice 14pln pod koniec tygodnia. Kurs nie poradził sobie z oporem na 13.75pln za pierwszym podejściem, czekam na kolejne.
Remak– nadal spokojnie czekam na wzrosty, małe obroty. Nikt nie chce sprzedawać swoich akcji.
Wasko– Bardzo możliwe, że przez najbliższe dwa tygodnie obrót będzie znikomy, a kurs będzie stać w miejscu w oczekiwaniu na jakąś dobrą informację. Może jeśli zarząd przypomni sobie o wypłacie dywidendy to kurs zacznie rosnąć.
Tauron– Druga wzrostowa fala po pokonaniu poziomu 3pln, zgodnie z przewidywaniami doszła w okolice 3.40, wysokość zbliżona do wysokości pierwszej fali. Za jakiś czas z pewnością będziemy testować 3.50.
Arctic– Po marnym tygodniu nareszcie jakiś ruch w górę, odbicie od poziomu wsparcia ustalonego przez poprzedni dołek, tym samym kurs wrócił do określonego wcześniej kanału wzrostowego – pułapka bessy powinna potwierdzić dalsze wzrosty.
Kruk– Po gwałtownym spadku w okolice 230 (pisałem o możliwym spadku w analizie) równie szybko kurs wrócił do poziomu 240. Mam nadzieję, że nie jest to korekta do linii trendu i kontynuacja spadków – sytuację taką obserwujemy od dłuższego czasu na PZU.

Obserwowane pozycje:
–Sygnity– Podtrzymany poziom wsparcia, możliwy wzrost do poziomy 8.80, wskaźnik MACD spada w dół, a kurs się nie zmiana dobrze to wróży na przyszłość.
Cognor– Informacja o emisji nowych akcji negatywnie wpłynęła na kurs, spadek do wsparcia na 1.65pln, jeśli nie zostanie obronione dalszy spadek w okolice 1.30pln. Zapotrzebowanie na stal cały czas wzrasta więc wydaje mi się, iż warto obserwować spółkę.
–CDRL– Pozytywne sygnały z rynku odnośnie kierunku rozwoju spółki. Sygnał kupna wygenerowany przez wskaźnika MACD, średnie kroczące, przewidywany zasięg wzrostów 33pln, dodatkowo spółka wypłaca dywidendę, niestety mały obrów.
–GTC– Spółka deweloperska, sporo pozytywnych rekomendacji od wielu analityków, poprzednie fale wzrostowe wynosiły ~50%, kurs przy dolnej lini trendu, na początku tygodnia po opublikowaniu wyników pojawiła się próba wybicia górą, sygnały kupna generowane przez większość wskaźników.
–Autopartner– Wyniki w przyszłym tygodniu, można spróbować pod nie zagrać
–Krezus– Kurs niedaleko dolnej linii długoterminowego kanału wzrostowego, poziom wsparcia 1.60, najbliższy opór 1.96pln.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s