CDRL

Kiedy pierwszy raz zwróciłem uwagę na tą spółkę na początku myślałem, iż jest to kolejna pochodna CD Projektu podobnie jak CD Projekt Red. Nic bardziej mylnego CDRL jest spółką zajmującą się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją ubranek dla dzieci i młodzieży marki Coccodrillo. Oprócz tego zajmuje się także sprzedażą wyrobów innych producentów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Od rozpoczęcia działalności CDRL co roku poprawia swoje wyniki finansowe, a wypracowane zyski dzieli między akcjonariuszy w postaci dywidendy oraz przeznacza na nowe inwestycje.

W czasie kiedy wartość większość giełdowych spółek wzrastała CDRL był jedną z nielicznych pozycji, której kurs doznał mocnych przecen. W lutym kurs spadł poniżej dolnej linii długoterminowego trendu wzrostowego wyznaczając nowe, roczne minima. Ceny akcji odbiły w górę tworząc tak zwaną pułapkę bessy. Jest to pierwszy z pozytywnych sygnałów na tej spółce – kurs powinien teraz kierować się w stronę górnego ograniczenia kanału. Pod znakiem zapytania stoi istnienie narysowanej przeze mnie formacji oRGR, na pierwszy rzut oka wygląda ona dość koślawo. Zdecydowałem się zaryzykować potraktowanie jej jako kolejny pozytywny sygnał ze względu na towarzyszący jej rozkład obrotów. Wysokości tej formacji wskazuje na wzrosty do poziomu 33pln. W zeszłym tygodniu wskaźnika MACD wygenerował sygnał kupna, a średnie kroczące 45 i 100 powinny w najbliższym tygodniu potwierdzić tą informację. Co więcej od dłuższego czasu można obserwować wzrostowy trend wskaźnika RSI którego kierunek zmian już od dłuższego czasu jest zgodny ze zmianami cen akcji. Aktualnie kurs znajduje się na oporze wyznaczonym przez wsparcia z okresu historycznych szczytów. Biorąc pod uwagę małe obroty na spółce odważę się na stwierdzenie, iż mało kto chce sprzedawać te akcje po aktualnym kursie. Dodatkowo w piątek spółka podała informację o wypłacie 1.2pln dywidendy, jest do dość przyzwoita wartość- 4%. W zeszłym roku dywidenda również została wypłacona jednak była ona mniejsza.

Warto zwrócić uwagę na kierunek rozwoju spółki w najbliższych latach – głównym celem jest zwiększenie sprzedaży internetowej. W czasie kiedy dość głośno mówi się o zakazie handlu w niedzielę uważam, że jest to bardzo dobre posunięcie. Co więcej z własnego doświadczenia wiem, iż nie wszyscy mają czas chodzić po sklepach, większość swoich zakupów dokonuję przez internet. Myślę, że spora część młodzieży w Polsce i za granicą postępuje podobnie, tak więc rozwój na rynku internetowym może bardzo pozytywnie wpłynąć na przyszłoroczne wyniki spółki.

Wydaje mi się, iż osiągnięcie 33-34pln (historyczne maksima) będzie bardzo dobrym wynikiem i wypadałoby w takim momencie zrealizować zysk lub przynajmniej ustawiać w zlecenie stop loss, aby zabezpieczyć się przed utratą wypracowanych zysków.

4 uwagi do wpisu “CDRL

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s