Wirtualny portfel -tydzień 6

Ten tydzień główne indeksy warszawskiego parkietu skończyły na zielono. Pośród wzrostowych sesji jak to często bywa wyróżnia się piątek kiedy było widać korektę na w20. Wzrosty zawdzięczamy głównie dwóm spółką: KGHM oraz JSW. Bardzo ładnie, zgodnie z zeszłotygodniowymi przewidywaniami zachowało się PZU (myślę, że w przyszłym tygodniu również można spodziewać się wzrostów kurs akcji tej spółki). Niestety większość wskaźników na wykresie tygodniowym dla wig oraz w20 nadal generuje negatywne sygnały. Nie wydaje mi się, żebyśmy spadki poniżej odpowiednio 57900 oraz 2170, jednak zalecałbym czujność w trakcie podejmowania decyzji odnośnie inwestycji.

Dla portfelu był to kolejny nijaki tydzień. Z jednej strony spóźnione wzrosty na takich spółkach jak Kruk i Marvipol, z drugiej strony informacja o niewypłacaniu dywidendy przez Arctic, czego skutkiem był spadek kursu i usunięcie tej pozycji z portfela. Pozostałe spółki nadal poruszają się w trendzie bocznym czekając na jakiś impuls. Odnośnie przyszłego tygodnia- nie spodziewałbym się fajerwerków przed świętami. Wątpię aby wartość portfela znacząco uległa zmianie.

Transakcje:
Arctic– Jednak nie udało się zakończyć tygodnia na plusie. Pozytywny wydźwięk wypracowanych w zeszłym roku zysków został stłumiony informacją o niewypłacaniu dywidendy. Nie wiem skąd ktoś w ogóle miał nadzieję na dywidendę, skoro w zeszłych latach nie była ona wypłacana na tej spółce. Moim zdaniem reakcja rynku nieadekwatna do informacji.

Pozycje w portfelu:
Colian– W przeciwieństwie do większości spółek giełdowych, z całego tygodnia to właśnie w piątek najbardziej zwyżkowały ceny tej spółki. Tym samym pozytywny sygnał został wygenerowany na MACD oraz RSI.
–Marvipol– Nadal nie są to poziomy, na które mam nadzieję, ale wzrosty zawsze cieszą, więc nie ma co narzekać, w tym tygodniu pojawiła się kolejna rekomendacja, w której cena docelowa akcji ustalona jest na poziom 17pln.
Remak– nadal spokojnie czekam na wzrosty, małe obroty. Nikt nie chce sprzedawać swoich akcji.
Wasko– Bardzo możliwe, że przez najbliższe dwa tygodnie obrót będzie znikomy, a kurs będzie stać w miejscu w oczekiwaniu na jakąś dobrą informację. Może jeśli zarząd przypomni sobie o wypłacie dywidendy to kurs zacznie rosnąć.
Tauron– Korekta po ostatnich wzrostach. Za jakiś czas z pewnością będziemy testować 3.50.
Kruk– Potwierdzenie trendu wzrostowego poprzez pokonanie poziomu 245 oraz 255 zaledwie w ciągu dwóch sesji. możliwy spadek w okolice 250, kolejnym oporem powinien być poziom 270. Liczę, iż w przyszłym tygodniu kurs akcji wyznaczy kolejne historyczne szczyty.
–Elemental– Brak reakcji kursu na bardzo dobre wyniki, spółka również poinformowała o chęci zakupu kolejnej zachodniej firmy. Widać, że zarząd inwestuje z myślą o przyszłości firmy mam nadzieję, iż nie przesadzą w wydatkami.

Obserwowane pozycje:
–LSISoft– Pozytywne rekomendacje, kurs zmierza w kierunku 14pln , mam nadzieję na trochę większą korektę ostatnich wzrostów.
–ECHO– Spółka deweloperska, za niedługo może zacząć się wzrost pod dywidendę. Po przekroczeniu poziomu 6pln pojawił się pierwszy sygnał kupna, jego potwierdzeniem będzie przebicie kolejnego oporu przy 6.18, wtedy zamierzam, zakupić akcje tej spółki.
–Sygnity– Rezygnacja prezesa spowodowała gwałtowny spadek cen akcji- do dolnej linie trendu, gdzie aktualnie się znajduje. Najbliższy poziom oporu 7.30, 8.80, poziom wsparcia 6.40.
Cognor– Nałożenie przez Komisję Europejską cła na Chińską stal jest kolejnym pozytywnym sygnałem dla cen akcji tej spółki. Nadal nie rozumiem ostatnich spadków.
CDRL– Wybicie powyżej 29pln było silnym sygnałem kupna, aktualnie kurs uciekł dość sporo w górę, jednak wydaje mi się, iż nadal jest to okazja do bezpiecznego zarobienia kilkudziesięciu procent.
–GTC– Spółka deweloperska, sporo pozytywnych rekomendacji od wielu analityków, poprzednie fale wzrostowe wynosiły ~50%, kurs przy dolnej linii trendu, na początku tygodnia po opublikowaniu wyników pojawiła się próba wybicia górą, sygnały kupna generowane przez większość wskaźników.
–Autopartner– Negatywne zachodanie rynku na realizację „programu motywacyjnego”, zarząd wyprzedaje swoje akcje, nie powinno mieć to większego wpływu na długoterminowy trend.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s