CD Projekt

Jedna z najszybciej rozwijających się spółek na polskiej giełdzie. Dziewięć lat temu akcje twórcy gry Wiedźmin można było kupić za mniej niż złotówkę, niedawno dało się je sprzedać za 75pln. Aktualnie wartość spółki spadła o 20% od ostatnich maksimów. Przy okazji jednej z wcześniejszych analiz wspominałem, iż w ostatnich latach trzeba było mieć wielkiego pecha, aby stracić na inwestycji w tą spółkę. Myślę, że kolejny raz nadszedł okres kiedy lepiej nie posiadać ich akcji w portfelu. Z czasem trzeba zauważyć, iż z biegiem lat stare odkrycia stają się coraz mniej dochodowym interesem. Na szczęście CD Projekt ma pomysł na przyszłość, coraz bardziej rozpoznawanymi tytułami stają się kolejne produkcje: Gwint oraz Cyberpunk. Inwestorzy spekulują odnośnie ich przyszłego sukcesu i dalszych losów spółki.

 

Myślę, iż dla sporej grupy inwestorów nadszedł okres realizacji zysków. Nikt nie ma pewności, czy kolejne produkcje spełnią oczekiwania graczy, a wydaje się, że są one bardzo wygórowane. Dodatkowo patrząc na wskaźniki spółka jest już bardzo napompowana, a aktualne nastroje na warszawskim parkiecie nie sprzyjają wzrostom. Od dłuższego czasu wszyscy opowiadają o nadchodzącej korekcie i chyba trudno się dziwić, że spółka, która w ostatnim roku urosła o 350% również musi trochę potanieć. Należy sobie postawić pytanie co zrobić z posiadanymi akcjami w obecnej chwili (sprzedać?), lub kiedy kupować akcje jeśli chcemy zarobić na tej spółce.

Zacznijmy od krótkoterminowego trendu- zdecydowanie spadkowy. Przez ostatnie dwa tygodnie codziennie cena akcji z dnia na dzień zamykała się na coraz niższym poziomie. Kurs aktualnie znajduje się na poziomie wsparcia wyznaczonym przez średnią kroczącą 100 na wykresie dziennym. Można spodziewać się próby odbicie w górę, jednak patrząc na pozostałe wskaźniki nie liczyłbym na zbyt wiele.
Trend średnioterminowy – wzrostowy, znajdujemy się przy dolnym ograniczeniu, spadek poniżej 60pln spowoduje zmianę tego trendu. Wydaje mi się, że jest to bardzo prawdopodobny scenariusz. Wskazuje na to: sygnał sprzedaży MACD z początku marca, następnie podczas próby zmiany tego wskazania w połowie marca na wykresie pojawił się krzyż co sugeruje zmianę kierunku trendu. Następnie został wygenerowany został sygnał sprzedaży przez wskaźnik RSI oraz kilka dni temu doszło do przecięcia średnich 15 oraz 45 na wykresie dziennym.
Trend długoterminowy- wzrostowy, od 2009r. wartość akcji systematycznie wzrasta, na wykresie widać wyraźnie nakreśloną dolną oraz górną linię formacji trójkąta uformowaną przez te lata. Pod koniec zeszłego roku doszło do ucieczki górą, a następnie gwałtownym wzrostem. Myślę, iż korekta tego wzrostu będzie chciała dojść do linii górnego ograniczenia trójkąta. Odbicie w tym miejscu byłoby potwierdzeniem dalszych wzrostów w kierunku 200pln- wysokość podstawy trójkąta. Co ciekawe, w okolicy 45pln czyli miejscu gdzie przebiega górne ograniczenie trójkąta za jakiś czas dojdzie do spotkania się linii wyznaczających dolne ograniczenie trójkąta oraz średnią kroczącą 100 z wykresu tygodniowego.

Osobiście biorąc pod uwagę negatywne wskazania praktycznie wszystkich wskaźników nie rozważam inwestycji w tą spółkę. Spodziewam się spadku w okolice 50pln. Od tego momentu zacznę uważnie przyglądać się notowaniom spółki w oczekiwaniu na pozytywne sygnały dające nadzieję na odbicie.

Jedna uwaga do wpisu “CD Projekt

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s