GTC

Jeszcze pół roku temu byłem przeciwnikiem inwestowania w spółki deweloperskie. Głównym powodem była spora liczba informacji w mediach o programie Mieszkanie+. Zgodnie z tym co obserwuję od jakiegoś czasu jest to nic innego jak sprytnie przemyślana propaganda wycelowana w kilka spółek z tego sektora. Firma GTC prowadzi swoją działalność nie tylko w Polsce, ale również w 9 innych krajach Europy środkowo-wschodniej. Z tego względu kurs jej akcji jest nie tylko niezależny od negatywnych czynników z ostatnich miesięcy w postaci sytuacji polityczno gospodarczej w naszym kraju, ale dodatkowo uzależniony od tempa rozwoju gospodarki Europy Wschodniej, które w ostatnich latach zaczęło przyspieszać.

Jaki widać od dwóch lat cena akcji porusza się w kanale wzrostowym. w tym czasie można wyróżnić jak na razie trzy silne fale wzrostowe oscylujące w okolicach +35%, oraz następujące po nich średnioterminowe trendy boczne. Aktualnie mamy do czynienia z trendem bocznym którego początek sięga połowy września zeszłego roku. Jednocześnie od początku roku obserwujemy krótkoterminowy trend spadkowy. Po ogłoszeniu bardzo dobrych wyników doszło do pierwszej-nieudanej próby ucieczki z tego ograniczenia. Dziś po świętach obserwujemy kolejną taką próbę. W przypadku jej powodzenia do pokonania nadal pozostaje silny opór na poziomie 8.80 – 8.85pln, którego testy już trzykrotnie zakończyły się niepowodzeniem, a dodatkowo w tym miejscu przebiega górne ograniczenie jednego z kilku historycznych trendów spadkowych. Spółka podobnie jak większość prowadzących działalność w krajach za naszą wschodnią granicą została dotknięta wojną na Ukrainie. W każdym razie pokonanie tych dwóch oporów powinno poskutkować gwałtownym wzrostem kursu w okolice 11pln (kolejna fala wzrostowa +35%). Wskaźnik RSI niedawno wygenerował sygnał kupna, a sytuacja na wskaźniku MACD jest niejednoznaczna od dłuższego czasu. Warto również wspomnieć o dzisiejszej transakcji na 600tyś, akcji tej spółki, na pewno sugeruje ona zmianę wartości kursu, raczej na plus.

Dodatkowo zamieszczam wykres miesięczny od początku notowań spółki na warszawskiej giełdzie, wydaje mi się, że może to być całkiem dochodowa inwestycja na kilka najbliższych lat. Jak widać w latach 2014-2015 doszło do utworzenia formacji oRGR, posiadającej „poprawny” rozkład wolumenu. Wyjście górą z tej formacji było jednocześnie pokonaniem historycznego trendu spadkowego. Od tego czasu kurs akcji stale porusza się w opisanym wcześniej długoterminowym trendzie wzrostowym.

10 uwag do wpisu “GTC

  1. […] –GTC–  Na wykresie widoczna jest formacja podwójnego dnia uformowana na maju. Kurs wyszedł górą, co jest silnym signałem kupna. –LARQ– MACD na bardzo wysokim poziomie, za niedługo zacznie wskazywać sprzedaż, podnoszę zlecenie SL. Widoczny spory trójkąt na utworzony przez  wolumen obrotów, również negatywny sygnał w trakcie trendu wzrostowego. Z drugiej strony widzimy, że ktoś podtrzymuje kurs i odkupuje papiery od zniecierpliwonych –LSISoft– Myślę, że 14.50pln jest realne, MACD wskazuje kupno. Informacja o skupie akcji powinna zadziałać pozytywnie na ruchy kursu w dłuższym przedziale czasowym. –Wielton– Kurs cały czas trzyma się powyżej górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Spore ryzyko powrotu w dół. […]

    Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s