Wirtualny portfel – tydzień 8

Portfel prowadzony jest już od dwóch miesięcy, można poświęcić trochę tekstu na podsumowanie dotychczasowych wyników. Wartość zainwestowanych pieniędzy zmniejszyła się o procent- z czego aż 1/3 to koszty prowizji. Sporo, a często nie wymieniam papierów… W tym samym okresie wartość indeksu WIG nie zmieniła się, więc osiągnięty wynik zaliczyłbym do przeciętnych. MWIG40 spada, SWIG20 spada, WIG20, w górę niestety, spory górny cień na tygodniowej świecy, zamknięcie poniżej 2265. WIG niewiele do góry, nakreśla dolną linie średnioterminowego kanału wzrostowego. Jeśli chodzi o wskaźniki najlepiej wypada MWIG40, zgodnie z nimi w przeciwieństwie do reszty indeksów korekta już się kończy (na reszcie wskaźniki dopiero zaczynają generować negatywne wskazania).

W ostatnim tygodniu bardzo silne okazały się dwie spółki z mWIGU40: Kruk znajdujący się w portfelu oraz GTC- liczę, że w przyszłym tygodniu znajdzie się w portfelu. Pozostałe spółki nadal pozostają w konsolidacji. Jeśli nadal nic się z nimi nie będzie działo będę musiał poszukać dla nich jakiegoś zastępstwa, niestety na razie nie mam na to czasu, więc zostają w portfelu ze względu na stabilność z możliwością wybicia w górę.

Transakcje:
Tauron– Wylatuje z portfela po przekroczeniu założonego tydzień temu poziomu SL, na kurs negatywnie wpłynęły informacje o kolejnych inwestycjach związanych z górnictwem. Pomyślę o odkupieniu jeśli poziom 3pln okaże się solidnym wsparciem i będą przesłanki do zmiany kierunku trendu krótkoterminowego.

Pozycje w portfelu:
Colian– co tydzień komentarze bez zmian, czekam na jakiś konkretny ruch: w dół, żeby sprzedać, lub w górę, aby cieszyć się z zysków.
–Marvipol– Cofnięcie się do bazy, można narzekać na zachowanie kursu w tym miesiącu, ale dziewięć procent zysku w niecałe dwa miesiące to i tak dobry wynik
Remak– nadal spokojnie czekam na wzrosty, małe obroty. Nikt nie chce sprzedawać swoich akcji.
Wasko– Bardzo możliwe, że przez najbliższe dwa tygodnie obrót będzie znikomy, a kurs będzie stać w miejscu w oczekiwaniu na jakąś dobrą informację. Może jeśli zarząd przypomni sobie o wypłacie dywidendy to kurs zacznie rosnąć. Trzeba czekać na pozytywne sygnały MACD oraz RSI,
Kruk– jeśli kurs zacznie się cofać odkupię przy 250. Bardziej prawdopodobna jest konsolidacja na aktualnym poziomie  i budowa bazy pod wzrosty do 320pln.
–Elemental– Informacje o kupowaniu papierów przez członka zarządu, dobrze świadczy to o przyszłości spółki.

Obserwowane pozycje:
GTC– Spółka deweloperska, sporo pozytywnych rekomendacji od wielu analityków, poprzednie fale wzrostowe wynosiły ~35%, próba wybicia górą z trendu bocznego.
–Mercator– Wydaje mi się, że słabe wyniki były próbą manipulacji kursu, aby ulica oddała za darmo.
–Arctic– Zwiększone obroty na zielonych sesjach, wyjście powyżej 4.96 potwierdzi powrót do wzrostów – domkniecie się luki spadkowej.
–ECHO– Nieudana próba wyjścia górą z oRGR, możliwy spadek do 5.6 i później rozpoczęcie średnioterminowych wzrostów, nie przestaję obserwować, jednak na razie nie zmieniam poziomu zakupu.
–Sygnity– Nie spadło do sugerowanego poziomu, ale poziom końcowy dobrze określiłem w zeszłym tygodniu. Pojawiły się spore obroty, jest szansa na powrót do 7.30pln.
Cognor– Pozytywny sygnał MACD, za niedługo podobny sygnał powinien się pojawić na RSI, w trakcie spadku obserwowaliśmy spadek wolumenu obrotów.
CDRL– Konsolidacja przed dalszymi wzrostami, poziom docelowy 34.50pln.

2 uwagi do wpisu “Wirtualny portfel – tydzień 8

 1. Witam,
  jestem po raz pierwszy i myślę że blog jest ciekawy. Gratuluję.
  Na marginesie dla mnie nie jest on do końca czytelny( koszty przy transakcjach chyba są błędne) Twój portfel.może byś przeniósł do biznes radaru. Ma dobrą funkcjonalność.
  Oczywiście to Twój Blog i Ty ustalasz zasady ale przemyśl to.
  Dobry wpis o PGNiG. Ja już po raz drugi kupuję tę spółkę. Za pierwszym razem miałem ustawiony zbyt blisko stoploss. Teraz ustawiłem na 7 zł take profit.
  Pozdrawiam
  Romek

  Polubienie

  • Link do portfelu BR jest tutaj: https://gieldowanie.com/portfel/. W następnych podsumowaniach będę dodawać ten odnośnik na początku wpisu. Koszty nie odpowiadają notowaniom z piątku. Zakładam, że w każdy weekend wystawiam zlecenia(obserwowane), a jeśli w ciągu następnego tygodnia doszłoby do jego zrealizowania to pozycja jest dodawana/odjęta z portfela. Już mogę powiedzieć, że w następnym wpisie do portfela wpadnie Mercator zakupiony po 17.98(cena z wczorajszego otwarcia) oraz GTC 9.15(wczoraj cena przekroczyła określoną cenę).
   Bardzo dziękuję za komentarz. Cieszę się, że zamieszczane treści są ciekawe.
   Znalazłem błąd w swoich obliczeniach.

   Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s