Polnord

Polnord to kolejna opisywana tutaj w ostatnim czasie spółka deweloperska. Zastanawiałem się, czy po opisaniu takiej spółki nie spadnie moja wiarygodność. Na swoje usprawiedliwienie dodam, iż Polnord obserwuję od końca marca kiedy zauważyłem tworzenie się formacji RGR. Dalsze zachowanie kursu jest powodem napisania tego tekstu. Jest to jeden z podmiotów znajdujących się w indeksie wig80, którego zmiany w ostatnim czasie nie zachwycały.

Na wstępie napiszę, czemu opisuję spółkę znajdującą się w indeksie, o którym tydzień temu negatywnie pisałem i odradzałem inwestowanie w małe spółki. Nadal uważam, że ryzyko inwestycji jest bardzo duże i trzeba przemyśleć swoją decyzję. Jednak możliwe, iż w najbliższym czasie zaczną pojawiać się pozytywne sygnały minimalizujące to ryzyko. Warto już w tym momencie rozglądnąć się za spółkami, w których chce się ulokować kapitał w momencie kiedy indeks okaże się silny i warty uwagi. Jedną z takich pozycji z pewnością może być Polnord.

Muszę przyznać, iż nazbierało się tu naprawdę sporo czynników wskazujących na otwarcie inwestycji. Na pierwszym miejscu napiszę o otoczce medialnej. Jak wspomniałem na początku nie ma ona większego wpływu na moją ocenę w tym przypadku jednak jest to w jakiś sposób sugestia, iż czas zbijania cen akcji może się kończyć. Odnośnie analizy technicznej zacznę od sytuacji na pierwszym wykresie. Średnioterminowy trend spadkowy. Na przełomie lutego i marca utworzyła się bardzo dobrze wyglądająca formacja RGR. Kilka tygodni przed rozpoczęciem tworzenia się formacji kurs odbił się od długoterminowego wsparcia. Po skończeniu formowania RGR kurs odbił się w górę i na dobre wyszedł z trójkąta tworzonego od sierpnia ubiegłego roku. Wysokość podstawy tego trójkąta jest sugerowanym przeze mnie poziomem TP. Opuszczenie formacji trójkąta zbiegło się z czasem z wygenerowaniem sygnału kupna przez wskaźnik RSI oraz przestaniem wskazywania sprzedaży przez MACD (sytuacja tutaj jest nieokreślona z delikatną sugestią na plus). Niedawno doszło również do przecięcia się średnich kroczących 15 i 45 oraz 45 i 100, które wskazują teraz na kupno. Pomimo tych wszystkich pozytywnych sygnałów, dalej nie jestem w stu procentach przekonany do inwestycji w tą spółkę. W trakcie dzisiejszej sesji kurs gwałtownie wyskoczył do góry, aby zatrzymać się na górnym ograniczeniu średnioterminowego trendu spadkowego i cofnąć się (dzień został zakończony na przyzwoitym plusie). Obroty na pozytywnych sesjach są znacznie większe od tych towarzyszących spadkom. W momencie pokonania wspomnianego ograniczenia zostanie wygenerowany ostatni potrzebny mi sygnał, aby otworzyć pozycję. Od tego momentu poziomem wsparcia będą kolejne widoczne na wykresie kreski. Wydaje mi się, że poziom 9.60 nie będzie zbyt trudnym do pokonania oporem.

Przechodząc do długoterminowego trendu spadkowego, w którym znajduje się spółka. W zasadzie można powiedzieć, że jest to ogromna formacja trójkąta. Jej górne ograniczenie będzie przebiegać dość blisko wyznaczonego przeze mnie TP (wszystkie linie zostały narysowane na średnioterminowym trendzie i dopiero później zwróciłem uwagę, iż pasują do wcześniejszych oporów). Wydaje mi się, że jest nadzieja na wyjście górą z tej formacji. Warto zwrócić uwagę na zwiększające się z czasem obroty. Z roku na rok są coraz większe, a jedne z największych historycznie wolumenów można było obserwować w trakcie formowanie się RGR. Nie chcę wróżyć z fusów, więc poczekam do podsumowania pod koniec następnego miesiąca z opinią co może się dziać z kursem w dłuższym okresie czasu. Jeśli nie uda wybić się tym razem z trendu średnioterminowego to zapewne zobaczymy powrót w okolice 8pln, a w przeciwnym wypadku będzie trzeba szukać kolejnych możliwych poziomów oporów.

Jedna uwaga do wpisu “Polnord

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s