Wirtualny portfel – tydzień 9

Zeszły tydzień zgodnie z przewidywaniami pokazał siłę dużych i średnich spółek. Obydwa indeksy mocno zwyżkowały, w porównaniu do małych spółek, które kolejny tydzień zakończyły słabym wynikiem. Nareszcie pozytywne zmiany w wartości portfela, oby taki stan utrzymywał się jak najdłużej i nie był chwilowym kaprysem rynku. W tym tygodniu dodaję sporo zleceń SL zabezpieczających ostatnie wzrosty. Typy z zeszłego tygodnia okazały się trafne i aktualnie w portfelu znajduje się tylko jedna stratna pozycja.

Na początku wyjaśnię, iż w rozliczeniu z drugiego tygodnia wkradł się błąd numeryczny, został on poprawiony i w poprzednich postach znajdują się już poprawne tabele. Dodatkowo od teraz w poście zamieszczam linki do strony z wyjaśnieniem oznaczeń oraz linkami do portfeli na BR. Nie będę zamieszczać już tutaj pseudo opisów sytuacji na rynku. Zamiast tego co tydzień będę publikować dodatkowy post zawierający moje luźne przemyślenia odnośnie obserwowanych przeze mnie prywatnie indeksów i spółek z warszawskiego parkietu.

Transakcje:
–Mercator– Zgodnie z przewidywaniami spółka odbiła od dna, aktualnie pojawiają się kolejne nie najlepsze informacje odnośnie kolejnych wyników spółki. Nie zmieniam zdania, iż może być to próba taniego odkupienia akcji. Podnoszę zlecenie SL, tak aby nie wyjść z tej pozycji na stracie. Można zastanowić się nad realizacją zysków przy kursie 19.30-19.40pln, jednak postanowiłem grać tutaj na kroczącym SL i co tydzień będę go podnosić zgodnie z kolejnymi przekraczanymi liniami oporów.
Wasko– Przyznam, iż nie podoba mi się decyzja sprzedaży tego waloru, niepotrzebnie ustawiałem zlecenie SL dla tej spółki. Jednak aby wykazać skuteczność strategii inwestycyjnej trzeba się jej trzymać za każdym razem, a ja tydzień temu na to zlecenie się zdecydowałem i miałem ku temu powody… Prywatnie nie sprzedałem tego waloru. Bardzo pozytywnym sygnałem jest piątkowa sesja. Długo dolny knot, zakończenie dnia bez straty w porównaniu do dnia poprzedniego oraz potwierdzenie sygnału kupna przez wskaźnik RSI.
GTC– Wybicie górą z kanału średnioterminowego. Aktualnie korekta ostatnich wzrostów. Nie jestem pewien co do zasięgu najbliższych spadków- w pierwszym wariancie kurs powinien zatrzymać się przy 9.15pln na górnym ograniczeniu trendu średnioterminowego, z którego wyszedł. Istnieje również możliwość cofnięcia się do górnego ograniczenia długoterminowego ograniczenia trendu spadkowego. Tak więc ze względów na płynność rynku zaryzykuję zlecenie SL 8.85.
–Arctic– Domknięcie luki spadkowej, kurs nadal znajduje się w średnioterminowym trendzie spadkowym. Zakończeniem tego etapu będzie pokonanie poziomu 5.09pln.

Pozycje w portfelu:
Colian– kurs dawno nie znajdował się na tak wysokim poziomie. Mam zamiar to wykorzystać, jeśli kolejny tydzień nie będzie najlepszy i ceny akcji ponownie zmienią krótkoterminowy trend to pozbędę się ich pod koniec tygodnia. W przeciwnym wypadku powinniśmy zaobserwować przynajmniej próbę wyjścia z formacji trójkąta górą.
–Marvipol– Ustawiam zlecenie SL, słaba stopa dywidendy jednak jest to jakiś początek dla polityki dywidendowej co uważam za pozytywny sygnał, w akcjonariacie spółki może pojawić się więcej stabilnych inwestorów, a dzięki temu zmniejszy się free float i kurs akcji zacznie dalej zwyżkować.
Remak– Pojawił się ruch w górę, przebicie poziomi 19pln będzie otwarciem furtki w kierunku 23pln.
Kruk– Nie podoba mi się czwartkowa i piątkowa świeczka- długa czarna oraz kolejna długa zielona z długim górnym knotem. Wskaźnik RSI również na bardzo wysokim poziomie. Z tego względu ustawiam tak wysoko zlecenie SL.
–Elemental– Informacje o kupowaniu papierów przez członka zarządu, dobrze świadczy to o przyszłości spółki. Kurs nadal przy dolnej linie trendu. Wygenerowane zostało właśnie pozytywne wskazanie MACD.

Obserwowane pozycje:
Polnord– Nie interesuje mnie medialna otoczka związana z tą spółką, w wyborze sugeruję się jedynie at- jak niektórzy mówią zmiany cen akcji w pełni obrazują sytuację spółki i po ich dokładnym przeanalizowaniu nie potrzeba więcej informacji. Jeśli kurs opuści trend spadkowy górą jestem zdecydowany na kupno tych akcji(należy pamiętać, iż w pierwszej kolejności coś musiałoby zostać sprzedane z portfela),
PGNiG– Nie chcę bez zastanowienie pakować się w spółkę, która już trochę urosła od mojego ostatniego postu odnośnie jej wyceny. Poziom 6.70 jest górną granicą luki spadkowej z końcówki 2015r.
Cognor– Tydzień temu pozytywny sygnał na MACD, w tym tygodniu do tego wskazania dołączył RSI, w trakcie spadku obserwowaliśmy spadek wolumenu obrotów. Ostatecznym sygnałem końca korekty będzie przekroczenie poziomu 1.70, czyli domknięcie luki spadkowej.
–Krezus– Utworzenie się pułapki? Sygnał kupna na MACD oraz RSI, obserwujemy wzrost obrotów.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s