Elemental Holding

Grupa kapitałowa zajmująca się recyklingiem i obrotem surowcami wtórnymi. Jest to jeden z większych dostawców surowca do hut i odlewni na terenie kraju. Działalność prowadzona jest nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach Europy Centralnej i Wschodniej, a nawet na Bliskim Wschodzie m.in. w Niemczech, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Turcji. Specjalizuje się w obrocie i przetwarzaniu metali nieżelaznych oraz układów elektronicznych.

emt

Powiedziałbym, że recykling jest na topie w ostatnich latach, a opisywana przez mnie grupa kapitałowa (zbiór spółek) w najbliższych latach może stać się jednym z największych graczy graczy na rynku Europejskim. Co roku można w informacjach podawanych przez spółkę można czytać o kolejnych akwizycjach prowadzonych na terenie całej Europy. Warto wspomnieć, iż zgodnie z aktualnymi danymi free float tej spółki to jedynie 28%. W jej akcjonariacie znajdują się nie tylko polskie fundusze inwestycyjne, ale są tu również takie pozycje jak Bank Centralny Norwegii. Dla nieświadomych podpowiem, iż free float poniżej 50% wskazuje na duże zainteresowanie spółką poprzez podmioty, które ukierunkowane są na długoterminowe i stabilne inwestycje.

Odnośnie wyników spółki nie ma co się rozpisywać. Z roku na rok coraz większe zyski- spółka się prężnie rozwija wzrastają koszty oraz przychody. Zamieszczam tabelę z wynikami finansowymi z lat ubiegłych ze strony biznesradar.pl. Wskaźniki spółki również wyglądają całkiem dobrze, wskazują na jej niedowartościowanie.

Po osiągnięciu historycznych maksimów pod koniec 2015r. kurs gwałtownie spadł i od tego czasu przez prawie półtorej roku porusza się w trendzie bocznym. Wydaje mi się, że zbliża się koniec tego stanu rzeczy i w bliskim okresie(biorąc pod uwagę skalę wykresu chodzi mi raczej o tygodnie niż dni) kurs powinien zacząć gwałtownie zwyżkować. Od początku notować ceny akcji poruszają się w szerokim kanale wzrostowym. Osiągnięcie jego górnego ograniczenia w tym momencie oznaczałoby zwrot inwestycji w okolicach 100%. Aby nastąpiło wybicie w pierwszej kolejności należy poradzić sobie z ograniczeniem trendu spadkowego na poziomie 3.90, a następnie górnego ograniczenia trendu bocznego na poziomie 4.10pln. Kolejną linią oporu będą historyczne szczyty przy 4,80pln. Należało by zwrócić uwagę na pozytywne wskazanie MACD, oczywiście jak na razie nie oznacza ono nic więcej jak zmianę trendu krótkoterminowego i skierowanie się w stronę górnego ograniczenia trendu bocznego. Sygnałem pozytywnym z myślą o dłuższej przyszłości są na pewno zwiększone obroty w ostatnim czasie.

6 uwag do wpisu “Elemental Holding

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s