Wirtualny portfel – tydzień 10

Muszę przyznać, iż jestem bardzo zadowolony z zakończenia tego tygodnia, nie spodziewałem się tak szybkiego odreagowania spadków po weekendzie majowym. Kolejne pozytywne zmiany wartości portfela, oby taki stan utrzymywał się jak najdłużej i nie był chwilowym kaprysem rynku. Cieszy długo oczekiwany ruch w górę jednej z najdłużej przebywających w portfelu spółki. Od tego tygodnia będę ustawiać zlecenia SL dla wszystkich pozycji w portfelu.

Opis moich przemyśleń odnośnie rynku oraz przewidywania zmian indeksów w trakcie najbliższych sesji umieszczam tutaj.

Transakcje:
Portfel w pełni wypełniony spółkami.

Pozycje w portfelu:
Colian– Bardzo długo oczekiwany ruch wzrostowy. Jednocześnie widać wzrost wolumenu obrotów, najbliższy ważny poziom oporu znajduje się na 3.70, jeśli tempo wzrostów zostanie utrzymane to powinniśmy już w przyszłym tygodniu zobaczyć próbę pokonania tego poziomu. Przypominam pozycja długoterminowa liczę na pokonanie historycznych szczytów oraz dojście do górnej linii kanału przy 5.20pln. Dla tego tak nisko ustawione zlecenie SL, możliwe, że ktoś będzie próbował jeszcze utrzymać kurs na niskim poziomie zanim się zapakuje. Nie chciałbym przez niecierpliwość pozbyć się tych akcji.
–Marvipol– Słaba stopa dywidendy jednak jest to jakiś początek dla polityki dywidendowej, co uważam za pozytywny sygnał. W akcjonariacie spółki może pojawić się więcej stabilnych inwestorów, a dzięki temu zmniejszy się free float i kurs akcji zacznie dalej zwyżkować. Dokładnie takich zmian kursu spodziewałem się w tym tygodniu na większości spółek…
Remak– Pojawił się ruch w górę, przebicie poziomi 19pln będzie otwarciem furtki w kierunku 23pln. Wskaźniki MACD oraz RSI sugerują kupno.
Kruk– Drugi tydzień z rzędu, kiedy nie podobają mi się ostatnie świeczki. Podnoszę zlecenie stop loss i czekam co zrobi rynek. Czwartkowy obrót wskazuje na realizację zysków. Ostatnio taki wolumen był widoczny pod koniec 2015r. Z drugiej strony jeśli ta spółka ma zacząć spadać, to co będzie ciągnąć w górę indeks wig40?
Elemental– Kurs nadal przy dolnej linie trendu, pozytywne wskazanie MACD, próba zmiany wskazania RSI nie powiodła się, spory obrót w ostatnim czasie. Inwestycja na okres około roku lub nawet dłużej. Ryzyko małej straty w porównaniu do możliwych zysków.
–Arctic– Domknięcie luki spadkowej, kurs nadal znajduje się w średnioterminowym trendzie spadkowym. Zakończeniem tego etapu będzie pokonanie poziomu 5.09pln. Z czym jak widać są problemy, powodem tego może być znikomy obrót na tej spółce w ostatnim tygodniu. W trakcie ostatnich sesji utworzyła się luka wzrostowa, jeśli zostanie ona domknięta, to zamknę pozycję.
–Mercator– Nie zmieniam zdania, iż negatywne wiadomość w mediach mogą być próbą taniego odkupienia akcji. Podnoszę zlecenie SL, tak aby zamknąć pozycję w razie powrotu do spadków lub pojawienia się trendu bocznego. Można zastanowić się nad realizacją zysków przy kursie 19.30-19.40pln, jednak postanowiłem grać tutaj na kroczącym SL i co tydzień będę go podnosić zgodnie z kolejnymi przekraczanymi liniami oporów.
GTC– Wybicie górą z kanału średnioterminowego. Aktualnie korekta ostatnich wzrostów. Nie udało się zakończyć jej na poziomie 9.15, czyli górnym ograniczeniu trendu średnioterminowego. Liczę na zakończenie spadków przy poziomie 8,90pln tj. cofnięcie się do górnego ograniczenia długoterminowego ograniczenia trendu spadkowego. Tak więc ze względów na płynność rynku zaryzykuję zlecenie SL 8.80pln. Można stwierdzić, iż od ostatnich maksimów(9.50) będzie to 7% straty jednak chce dać szansę rozwinąć się tej inwestycji. Tłumaczenie, że cały rynek spada, więc nie ma się czym przejmować uważałbym za wystarczający argument do trzymania czegoś na stracie.

Obserwowane pozycje:
Polnord– Nie interesuje mnie medialna otoczka związana z tą spółką, w wyborze sugeruję się jedynie at- jak niektórzy mówią zmiany cen akcji w pełni obrazują sytuację spółki i po ich dokładnym przeanalizowaniu nie potrzeba więcej informacji. Jeśli kurs opuści trend spadkowy górą jestem zdecydowany na kupno tych akcji(należy pamiętać, iż w pierwszej kolejności coś musiałoby zostać sprzedane z portfela),
PGNiG– Piątkowe spadki nie psują mojej opinii o spółce. Ktoś chciał małym nakładem finansowym znacznie zmniejszyć wycenę indeksu wig20. Również nie wydaje mi się, aby spółka dziś zakończyła trend wzrostowy. Owszem cofnęła się do górnego ograniczenia kanału wzrostowego, z którego w zeszłym tygodniu uciekła. Dalszy kierunek zmian wyceny spółki zostanie nakreślone w ciągu kilku najbliższych sesji. Wydaje mi się, że odpływ kapitału z KGHM’u będzie szansą na dalsze wzrosty sektora paliwowego.
–Assecopol– Spółka która nie zmieściła się w tabelce jednak jest warta zainteresowania (kolejny raz zapowiadam co będzie obiektem mojej najbliższej analizy technicznej). W przypadku pokonania poziomu 58pln oraz posiadania wolnej gotówki w portfelu będę zainteresowany 67 akcjami tej spółki.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s