Prywatne obserwacje 7.05.2017.

Podobnie jak tydzień temu opisuję swoje spostrzeżenia odnośnie nadchodzącego oraz zeszłego tygodnia i możliwych zmian wartości indeksów oraz spółek, które moim zdaniem będą zasługiwać na uwagę inwestorów w trakcie najbliższych sesji. W ubiegłym tygodniu indeksy wig oraz wig20 zachowywały się zgodnie z moimi założeniami, wig40 również pokonał nakreślony wcześniej opór, jednak później zabrakło siły i zaczął wracać, wig80 bez rewelacji nadal niedużo powyżej linii podziału kanału wzrostowego.

Krótko o wyborach we Francji. Może jeśli ktoś będzie uważnie przyglądać się otwarciu sporej ilości spółek to znajdzie krótko trwającą przecenę jakiejś spółki. Podobnie jak w przypadku Brexitu w dłuższym okresie nie zobaczymy dużych nieoczekiwanych zmian na indeksach. Na pewno nie spodziewałbym się z tego powodu gwałtownych zmian trendów krótkoterminowych.

Wyniki KGHMu, raczej dużo ważniejsze „wydarzenie” niż wspomniane wcześniej. Dobre wyniki potwierdzają poprzednie wzrosty, a tym samym rozbudzają nadzieję na dalsze wzrosty miedziowego giganta. Od notowań tej spółki uzależnione są dwa najważniejsze indeksy notowane na warszawskiej giełdzie, a więc jednocześnie może to być sygnał do rozpoczęcia kolejnej fazy hossy.

Wracając do głównych indeksów:

Wig nie powinien już spadać 61500 powinno być najbliższym wsparciem. Najbliższa linia oporu 62670- zeszłotygodniowe szczyty, a następnie 64540pkt. Myślę, że do końca maja osiągniemy ten poziom.

Wig20 odbiliśmy się od górnej linii poprzedniego kanału. Aktualny kierunek – 2550pkt. Jeśli uda się rozpędzić to kolejne okrągłe poziomy mogą dość szybko zostawać w tyle. Zwróciłbym uwagę na: KGHM- szczególnie na początku tygodnia powinien być na nim dość spory obrót, AssecoPol- negatywne rekomendacje zawsze mnie zachęcają do kupna, dodatkowo spółka znajduje się w bardzo ciekawym technicznie miejscu, PGNiG- uważam, iż nie wróciła do poprzedniego kanału, a zakończyła piątkowe notowania na górnym ograniczeniu tego kanału, może ktoś szukał SL? w każdym razie spory spekulacyjny ogon piątkowej świeczki, PKNOrlen.

Wig40 nie zakończył poprzedniego tygodnia białą świeczką jednak widać próbę odbicia w górę. Dawno nie było na tym indeksie tak małego wolumenu obrotów jak zeszłotygodniowy. Liczę na poprawę pod tym kątem i odbicie- w dłuższym czasie okolice 5400 a następnie 5800. Nadal zwracam uwagę na GTC, Kruk jest coraz bardziej ryzykowną inwestycją. Kernel- ubija dno? Synthos.

Wig80 podobnie jak tydzień temu, RSI wskazuje już kupno, MACD dalej neutralny- kwestia czasu. Myślę, że w przyszłym tygodniu uda się pokonać ostatnie maksima w okolicach 16500. Zwracam uwagę na: Colian- wyraźne wybicie z trójkąta, CDRL- bardzo dobre wyniki, Wielton, Elemental, Cormay.
Wiem, że niektóre z wymienionych spółek w ostatnim akapicie nie zaliczają się do tego indeksu, jednak traktuję go jako „małe spółki”.

2 uwagi do wpisu “Prywatne obserwacje 7.05.2017.

 1. Cześć,
  napisałeś a potem kupiłeś(lub odwrotnie):
  AssecoPol- negatywne rekomendacje zawsze mnie zachęcają do kupna, dodatkowo spółka znajduje się w bardzo ciekawym technicznie miejscu,
  Jeśli to nie tajemnica to dlaczego ZAWSZE negatywne rekomendacje zachęcają Ciebie do kupna.
  Teza ta niesie sporą dawkę przekory ale czy ma jakikolwiek uzasadnienie fundamentalne?
  Ponownie gratuluję bloga.Tak trzymaj.
  Romek

  Polubienie

  • Może przesadziłem z użyciem „zawsze”- jako ludzie mamy skłonność do przypominania sobie większej liczby negatywnych wypadków(chodźby niedawna rekomendacja kghm -170pln) niż pozytywnych zaskoczeń. Jednak kiedyś robiłem sobie statystykę skutecznych rekomendacji i wyszło, że około 60% z nich nie było trafnych. W przypadku AssecoPol dziwny jest szczególnie fakt, iż pozostałe spółki z grupy Asseco są dużo droższe fundamentalnie, a mimo to dostają rekomendacje kupna…
   Kupiłem wcześniej jednak faktycznym sygnałem kupna będzie przekroczenie poziomu 57.70-58pln. Aktualnie uważam, że ryzyko w stosunku do możliwego zysku jest zbyt duże, żeby proponować to komuś i z tego powodu tylko zwracam uwagę na możliwość pojawienie się okazji.
   Nawet udało znaleźć mi się link do obszerniejszej statystyki niż ta przeprowadzona przeze mnie- dodam, iż byłem długi czas klientem ING.
   http://10-procent-rocznie.blogspot.com/2015/05/czy-warto-inwestowac-zgodnie.html

   Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s