Tauron 2

Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju przypomnienie jednego z pierwszych moich wpisów. Jak się okazuje w miarę dobrze udało mi się wtedy określić poziomy oporów, do których z czasem miał dojść kurs. Niestety nie miałem w sobie wystarczająco dużo samozaparcia, aby przetrzymać tą inwestycję w chwili słabości i oddałem papier za darmo. Dla przypomnienia -kupowałem po 3.19, sprzedałem- 3,20.

Akcji pozbyłem się w drugiej połowie kwietnia, kiedy kurs spadł poniżej wyznaczonego wcześniej poziomu wsparcia. W krótkim terminie decyzja wydawała się trafna. Cena akcji przekroczyła dolną krawędź średnioterminowego trendu wzrostowego, co wskazywałoby na zmianę trendu. Jednak po niecałych dwóch tygodniach kurs otworzył się z luką powyżej wyznaczonego przeze mnie poziomu, co oznaczało zanegowanie poprzedniego sygnału sprzedaży. Oczywiście nie chciałem zbyt szybko otwierać ponownie pozycji z kilku powodów: zdążyłem zainteresować się w tym czasie już innymi spółkami (co jak widać po notowaniach portfela nie zaszkodziło jego wartości), nie lubię zbyt szybko wracać do niedawno zamkniętej pozycji ze względu na emocje związane „błędnie” podjętą decyzją.

Trochę czasu już minęło, spółka pokazała, że jednak potrafi rosnąć i w tym tygodniu kurs ponownie testował górną linię trendu „bocznego” trwającego od początku 2016r. Jeśli próba ta zakończy się sukcesem i w ciągu kilku następnych sesji nie spadniemy ponownie w dół to zacznę poważnie zastanawiać się nad ponownym otwarciem pozycji. Ostatecznym sygnałem kupna będzie przebicie poziomu 3,55pln. W średnim terminie otworzy to drogę w stronę 3,85pln, a w dłuższym 4.50pln.

Nadal uważam, iż wartość sporej ilości spółek z sektora energetycznego jest niedoszacowana. Wydaje mi się, iż warto jeszcze zwrócić uwagę na Enea – również znajduje się pod ważnym oporem tj. 12,30pln. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie nie zostaniemy zasypani kolejnymi niespodziewanymi, negatywnymi informacjami jak ta wczorajsza o wstrzymaniu wypłaty dywidendy na najbliższe lata przez PGE.

Jedna uwaga do wpisu “Tauron 2

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s