Wirtualny portfel – tydzień 11

W przeciwieństwie do mnie większość inwestorów ostatniego tygodnia na pewno nie zaliczy do dobrych. Na głównych indeksach pojawiła się kolejna czerwona świeczka przy znacznym wolumenie obrotów. Dwa tygodnie temu indeksy znacznie zwyżkowały przy podobnym obrocie, czyżby świadczyło to o realizacji zysków i wycofywaniu kapitału przez dużych graczy? Nie wydaje mi się, aby czekała nas gwałtowna korekta w maju. Tym razem sporo zmian w portfelu.

Opis moich przemyśleń odnośnie rynku oraz przewidywania zmian indeksów w trakcie najbliższych sesji można znaleźć tutaj.

Transakcje:
Kruk– Mogło być lepiej, ale pomimo tego nie uważam sprzedaży za złą decyzję – wybrałem pewny zysk zamiast dalszego ryzyka.
–Mercator– Kolejne słabe wyniki, nie ma za dużo co komentować. Nie zagłębiałem się w wartość fundamentalną tej spółki
–Arctic– Praktycznie brak obrotu na tym papierze jest główną przyczyną nieprzewidywalności i sporych wahań kursu. Pewnie w dłuższym terminie wartość spółki wzrośnie, jednak słaba sytuacja na wig80 oraz ostatnie zmiany kursu nie zachęcają do trzymania tych akcji w bliskiej przyszłości.
Polnord– Nie interesuje mnie medialna otoczka związana z tą spółką, w wyborze sugeruję się jedynie analizą techniczną- jak niektórzy mówią zmiany cen akcji w pełni obrazują sytuację spółki i po ich dokładnym przeanalizowaniu nie potrzeba więcej informacji. Pod koniec kwietnia pisałem o możliwym wybiciu z formacji trójkąta. Na początku zeszłego tygodnia doszło do utworzenia się formacji chorągiewki, a następnie gwałtownego wzrostu cen. Zastanawiałem się, czy nie zamknąć pozycji po tak gwałtownym ruchu – spodziewałem się podobnej skali wzrostów w średnim terminie. Zobaczę jak sytuacja się rozwinie w kolejnym tygodniu.
PGNiG– Zgodnie z tym co pisałem tydzień temu kurs wrócił do wzrostów. Nadal uważam, iż jest to jedna z najlepiej prezentujących się na chwilę obecną spółek z wig20.

Pozycje w portfelu:
Colian– Kontynuacja wzrostów, doszliśmy do opisywanego wcześniej oporu przy 3.70pln. Wskaźniki na bardzo wysokich poziomach – nie dziwi do takich wzrostach. Podnoszę SL dość wysoko, jeśli zaobserwujemy korektę to chciałbym odkupić akcje po 3,52pln. Następny większy opór to oczywiście mentalne 4.00 – okrągła wartość.
–Marvipol– Słaba stopa dywidendy jednak jest to jakiś początek dla polityki dywidendowej, co uważam za pozytywny sygnał. W akcjonariacie spółki może pojawić się więcej stabilnych inwestorów, a dzięki temu zmniejszy się free float i kurs akcji zacznie dalej zwyżkować. Dokładnie takich zmian kursu spodziewałem się w tym tygodniu na większości spółek…
Remak– Pojawił się ruch w górę, przebicie poziomi 19pln będzie otwarciem furtki w kierunku 23pln. Nie podoba mi się cofnięcie kursu, podnoszę poziom przy którym sprzedam akcje.
Elemental– Kurs nadal przy dolnej linie trendu, pozytywne wskazanie MACD, próba zmiany wskazania RSI nie powiodła się, spory obrót w ostatnim czasie. Inwestycja na okres około roku lub nawet dłużej. Ryzyko małej straty w porównaniu do możliwych zysków.
GTC– Wybicie górą z kanału średnioterminowego. Może to już koniec korekty, również podnoszę poziom SL.

Obserwowane pozycje:
Tauron– Spółka w ostatnich sesjach pokazała, że ma potencjał do dalszych wzrostów. Pokonanie poziomu 3,55pln będzie świadczyć o próbie testów długoterminowego trendu spadkowego. W przypadku zakupu poziomem SL będzie 3,50pln.
–PMPG– Na spółkę zwróciłem uwagę w tym tygodniu w trakcie szukania nowych okazji inwestycyjnych. Myślę, że jest tu minimalnie potencjał do wzrostów w kierunku 5,20pln, uwagę przyciąga wzrost wolumenu obrotów w ostatnim czasie. W przypadku zakupu poziomem SL będzie 3,98pln.
–PKPCargo– Spółka od roku porusza się w łatwym do zaobserwowania kanale wzrostowym. Myślę, że kolejna fala wzrostów może pociągnąć kurs do poziomu 77pln. W wypadku zakupu jako poziom SL ustawię 61.15pln

4 uwagi do wpisu “Wirtualny portfel – tydzień 11

 1. Cześć,
  fajnie piszesz, masz lekkie pióro- to na wstępie.Dlatego lubię czytać Twój blog.
  Nie rozumiem jednak sensu prowadzenia portfeli :rzeczywistego i wirtualnego.
  Co więcej piszesz „PGNiG– Zgodnie z tym co pisałem tydzień temu kurs wrócił do wzrostów. Nadal uważam, iż jest to jedna z najlepiej prezentujących się na chwilę obecną spółek z wig20”
  Z drugiej strony sprzedajesz PGNIG (portfel rzeczywisty) .
  Trochę to dla mnie dziwne
  Pozdrawiam

  Polubienie

  • Gdzieś kiedyś pisałem, że wirtualny portfel opiera się na innej strategii i jest mniej ryzykowny niż prowadzony przez mnie jak dotąd portfel. Docelowo planuję w 100% przenieść się na nowy. Dodatkowo zdarzają mi się inwestycje DT, co widać np. po PGNIG- sprzedałem nadmiar akcji tak, żeby pozycje w portfelu były wyrównane.
   Bartek

   Polubienie

 2. Nie ukrywam, że od czasu do czasu patrzę na Twój portfel.
  I tutaj zaskoczenie, że 18 maja sprzedałeś PGNiG po cenie 6,50 groszy.
  Kurs 18 maja (13,20) kształtował się pomiędzy 6,10 a 6,37 zł.coś nie pasuje?
  Zauważyłem to bo też mam PGNiG i zastanawiałem się czy sprzedać- na razie nie sprzedałem.

  Polubienie

  • Nie uzupełniam portfeli br na bieżąco. W związku ze słabą sytuacją na rynku w tym tygodniu praktycznie w ogóle nie patrzę na notowania- szkoda czasu na martwienie się, zlecenia sprzedaży robi za mnie automat.

   Polubienie

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s