Wirtualny portfel – tydzień 12

Korekty ciąg dalszy. W tym tygodniu indeksy wróciły pod kreskę, a od spadków uchroniły się tylko nieliczne spółki. Na takie dni warto korzystać ze zleceń stop loss. Może zdarzyć się, że akurat nasze zlecenie będzie jednym z ostatnich w dołku i zostaniemy „odleszczeni”, jednak chyba sporo osób przyzna iż lepiej jest stracić dziesięć procent niż ryzykować stratę dodatkowych dwudziestu. Oczywiście zawsze są jakieś okazje na rynku, więc pomimo dalszej ogólnie słabej sytuacji na rynku miałem w czym wybierać potencjalne pozycje, które chętnie zobaczyłbym w portfelu.

Opis moich przemyśleń odnośnie rynku oraz przewidywania zmian indeksów w trakcie najbliższych sesji można znaleźć tutaj.

Transakcje:
Polnord– Było miło, coś tam zarobiłem. Możliwe, że ceny osiągnęły już dołek, jednak nie chcę wracać do tej pozycji w tym momencie.
PGNiG– Podobnie jak większość spółek z wig20 kurs akcji wrócił pod kreskę, wskaźniki przestały wskazywać kupno, wolę popatrzyć z boku na dalsze zmiany.
–Marvipol– Przykład jak można dać się wyleszczyć, pisałem o dobrych fundamentalnie postawach do inwestycji, jednak pozycja wylatuje z portfela w związku z chwilowym pokonaniem dolnej linii trendu.
Remak– Trzeba sobie ustalić jakiś czas po którym zamykamy pozycję, jeśli nie spełni naszych oczekiwać i wydaje mi się, że przyszedł koniec tej pozycji, trzeba znaleźć spółkę, która będzie dla mnie zarabiać.

Pozycje w portfelu:
Colian– Kontynuacja wzrostów, doszliśmy do opisywanego wcześniej oporu przy 3.70pln. Wskaźniki na bardzo wysokich poziomach – nie dziwi do takich wzrostach. Podnoszę SL dość wysoko, jeśli zaobserwujemy korektę to chciałbym odkupić akcje po 3,52pln. Następny większy opór to oczywiście mentalne 4.00 – okrągła wartość.
Elemental– Kurs nadal przy dolnej linie trendu, pozytywne wskazanie MACD, próba zmiany wskazania RSI nie powiodła się, spory obrót w ostatnim czasie. Inwestycja na okres około roku lub nawet dłużej. Ryzyko małej straty w porównaniu do możliwych zysków.
GTC– Wybicie górą z kanału średnioterminowego. Może to już koniec korekty, również podnoszę poziom SL.

Obserwowane pozycje:
–PKPCargo– Spółka od roku porusza się w łatwym do zaobserwowania kanale wzrostowym. Myślę, że kolejna fala wzrostów może pociągnąć kurs do poziomu 77pln. W ostatnim tygodniu można zobaczyć próbę ucieczki dołem z kanału co może dalej skutkować rozpoczęciem korekty. Liczę na poprawę ogólnej sytuacji na giełdzie i powrót do wzrostów.
–PMPG– Myślę, że jest tu minimalnie potencjał do wzrostów w kierunku 5,20pln, uwagę przyciąga wzrost wolumenu obrotów w ostatnim czasie. W przypadku zakupu poziomem SL będzie 3,98pln.
–LARQ– Kolejna spółka z przyzwoitym potencjałem wzrostowym i o dobrych fundamentach. Możliwy kierunek – 36pln.
–Marvipol– Spółka, która w tym tygodniu wypadła z portfela jednak szybko wróciał do kanału wzrostowego i nadal uważam ją jako rozsądną inwestycję. Po pokonaniu ostatnich maksimów sporo inwestorów może zwrócić na nią uwagę i wysoko podciągnąć kurs.
–Helio– Spółka od dłuższe czasu porusza się w trendzie wzrostowym. Myślę, że warto się do niego przyłączyć i liczyć na wzrosty w kierunku 22pln.
–LSISoft– Kurs przy dolnej linii trendu wzrostowego liczę na wybicie w górę i pokonanie ostatnich maksimów.
–Wielton– Tutaj również liczę na pokonanie ostatnich maksimów i kontynuację średnioterminowego trendu wzrostowego.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s