Wirtualny portfel – tydzień 13

Przez ostatni tydzień na notowania nie zwracałem uwagi prawie wcale, widoczne jest negatywne nastawienie inwestorów. Nie jest to ani pierwszy ani ostatni taki okres na giełdzie. Spekulanci mają spore pole do popisu, a osoby szukające pewnych inwestycji powinny nie spieszyć się z wyborem pozycji. Aktualnie przy wyborze obserwowanych spółek opieram się głównie na analizie technicznej.

Opis moich przemyśleń odnośnie rynku oraz przewidywania zmian indeksów w trakcie najbliższych sesji można znaleźć tutaj.

Transakcje:
–PKPCargo– Spółka od roku porusza się w łatwym do zaobserwowania kanale wzrostowym. Myślę, że kolejna fala wzrostów może pociągnąć kurs do poziomu 77pln. W ostatnim tygodniu można zobaczyć próbę ucieczki dołem z kanału co może dalej skutkować rozpoczęciem korekty. Liczę na poprawę ogólnej sytuacji na giełdzie i powrót do wzrostów.
–LARQ– Kolejna spółka z przyzwoitym potencjałem wzrostowym i o dobrych fundamentach. Możliwy kierunek – 36pln.
–LSISoft– Kurs przy dolnej linii trendu wzrostowego liczę na wybicie w górę i pokonanie ostatnich maksimów.
–Wielton– Tutaj również liczę na pokonanie ostatnich maksimów i kontynuację średnioterminowego trendu wzrostowego.

Pozycje w portfelu:
Colian– Korekta zgodnie z ostatnimi przewidywaniami, obniżyłem poziom SL w związku z możliwością konsolidacji w najbliższym czasie.
Elemental– Kurs nadal przy dolnej linie trendu, pozytywne wskazanie MACD, próba zmiany wskazania RSI nie powiodła się, spory obrót w ostatnim czasie. Inwestycja na okres około roku lub nawet dłużej. Ryzyko małej straty w porównaniu do możliwych zysków.
GTC– Wybicie górą z kanału średnioterminowego.

Obserwowane pozycje:
–PMPG– Myślę, że jest tu minimalnie potencjał do wzrostów w kierunku 5,20pln, uwagę przyciąga wzrost wolumenu obrotów w ostatnim czasie. W przypadku zakupu poziomem SL będzie 3,98pln.
–Marvipol– Możliwe, że ktoś zbiera papier przed jesiennym podziałem spółki i trzyma nisko kurs, jeśli pojawi się sygnał do wzrostów to chciałbym zaopatrzyć się w akcje tej spółki.
–Lentex– Spółka od dłuższe czasu porusza się w trendzie wzrostowym., aktualnie przy dolnej linii trendu.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s