Wirtualny portfel – tydzień 14

Nie żałuję przerwy w aktywnym obserwowaniu giełdy. Nastroje inwestorów nie zmieniły się, więc nadal oglądam notowania jedynie po zakończeniu sesji. Może straciłem w ten sposób kilka okazji do zarobienia, jednak co ważniejsze, nie straciłem na niczym bez sensownie kapitału (np. JSW). Po wstępnej selekcji obserwowanych spółek w postaci analizy fundamentalnej decyzję o chęci zakupu podejmuję na podstawie analizy technicznej.

Opis moich przemyśleń odnośnie rynku oraz przewidywania zmian indeksów w trakcie najbliższych sesji można znaleźć tutaj.

Transakcje:
Elemental– Trudno mi powiedzieć, czy krzywo narysowałem dolne ograniczenie kanału, czy kurs faktycznie spadł poniżej niego. Z tego powodu postanowiłem zakupić akcje ponownie jeśli, pojawi się w najbliższym czasie ruch w górę. Wskaźnik RSI dawno nie był na tak niskim poziomie.
–PKPCargo– przez jakiś czas dobrze to wyglądało, jedna dwie sesje po powrocie do trendu wzrostowego znowu pojawił się spadek. Efekt silnego uzależnienia spółki od nastrojów politycznych w naszym kraju, a od jakiegoś czasu kolejny raz można zauważyć chaos panujący w sejmie.
–Lentex– Spółka od dłuższe czasu porusza się w trendzie wzrostowym, aktualnie odbił w górę od dolnej linii trendu. Sygnał MACD wskazuje na kupno.

Pozycje w portfelu:
Colian– ponownie pojawiły się spore obroty widoczne w ostatnich sesjach. RSI podtrzymał sygnał kupna, MACD wskazuje na sprzedaż.
GTC–  Konsolidacji ciąg dalszy, uwagę przyciągają zwiększone w ostatnim czasie obroty.
–LARQ– MACD na bardzo wysokim poziomie, za niedługo zacznie wskazywać sprzedaż, podnoszę zlecenie SL. Widoczny spory trójkąt na utworzony przez  wolumen obrotów, również negatywny sygnał w trakcie trendu wzrostowego.
–LSISoft– Myślę, że 14.50pln jest realne, MACD wskazuje kupno.
–Wielton– Kurs cały czas trzyma się powyżej górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Spore ryzyko powrotu w dół.

Obserwowane pozycje:
–PMPG– Myślę, że jest tu minimalnie potencjał do wzrostów w kierunku 5,20pln, uwagę przyciąga wzrost wolumenu obrotów w ostatnim czasie. W przypadku zakupu poziomem SL będzie 3,98pln.
Elemental– Trudno mi powiedzieć, czy krzywo narysowałem dolne ograniczenie kanału, czy kurs faktycznie spadł poniżej niego. Z tego powodu postanowiłem zakupić akcje ponownie jeśli, pojawi się w najbliższym czasie ruch w górę. Wskaźnik RSI dawno nie był na tak niskim poziomie.
–Mabion– Spółki medyczne już po korekcie, jak widać z historycznych notowań jeśli znajdzie się odpowiedni moment otwarcia pozycji można przyzwoicie zarobić.
–StalProd– Ostatnia korekta zatrzymała się na 38% wartości ostatniego wzrostu i od tego czasu kurs powoli zyskuje na wartości. Wskaźnik MACD również wskazuje kupno. Jeśli nie wyjmą jakiegoś trupa z szafy to liczę na próbę pokonania ostatnich maksimów w długim terminie.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s