Wirtualny portfel – tydzień 15

Nadal brak aktywnego obserwowania giełdy. Nastroje inwestorów nie zmieniły się, więcoglądam notowania jedynie po zakończeniu sesji (zdarzają się dni, że nawet na to nie mam czasu). Niestety w tym tygodniu nie okazało się to dobrą strategią- spora strata na spółce dodanej do portfela w poniedziałek . Po wstępnej selekcji obserwowanych spółek w postaci analizy fundamentalnej decyzję o chęci zakupu podejmuję na podstawie analizy technicznej.

Opis moich przemyśleń odnośnie rynku oraz przewidywania zmian indeksów w trakcie najbliższych sesji można znaleźć tutaj.

Transakcje:
–Mabion– Spółki medyczne już po korekcie, jak widać z historycznych notowań jeśli znajdzie się odpowiedni moment otwarcia pozycji można przyzwoicie zarobić. Dość nisko ustawiony SL,
–StalProd– Ostatnia korekta zatrzymała się na 38% wartości ostatniego wzrostu i od tego czasu kurs powoli zyskuje na wartości. Wskazanie MACD zmieniło się we wtorek po dodaniu spółki do portfela, jednak pozostaje ono, podobnie jak RSI na niskim poziomie, bo daje nadzieję na powrót do trendu wzrostowego.
Colian– wyraźnie widać krótkoterminowy (jak na razie) trend spadkowy. Możliwe, że kurs wróci do górnego ograniczenia trójkąta i ponownie zacznie rosnąć, na razie odsuwam się na bok.

Pozycje w portfelu:

GTC–  Na wykresie widoczna jest formacja podwójnego dnia uformowana na maju. Kurs wyszedł górą, co jest silnym signałem kupna.
–LARQ– MACD na bardzo wysokim poziomie, za niedługo zacznie wskazywać sprzedaż, podnoszę zlecenie SL. Widoczny spory trójkąt na utworzony przez  wolumen obrotów, również negatywny sygnał w trakcie trendu wzrostowego. Z drugiej strony widzimy, że ktoś podtrzymuje kurs i odkupuje papiery od zniecierpliwonych
–LSISoft– Myślę, że 14.50pln jest realne, MACD wskazuje kupno. Informacja o skupie akcji powinna zadziałać pozytywnie na ruchy kursu w dłuższym przedziale czasowym.
–Wielton– Kurs cały czas trzyma się powyżej górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Spore ryzyko powrotu w dół.

Obserwowane pozycje:
–PMPG– Myślę, że jest tu minimalnie potencjał do wzrostów w kierunku 5,20pln, uwagę przyciąga wzrost wolumenu obrotów w ostatnim czasie. W przypadku zakupu poziomem SL będzie 3,98pln.
Elemental– Trudno mi powiedzieć, czy krzywo narysowałem dolne ograniczenie kanału, czy kurs faktycznie spadł poniżej niego. Z tego powodu postanowiłem zakupić akcje ponownie jeśli, pojawi się w najbliższym czasie ruch w górę. Wskaźnik RSI dawno nie był na tak niskim poziomie.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s