Wirtualny portfel – tydzień 16

Z jednej strony story obrót w piątek na zakończenie tygodnia, z drugiej kolejny mało aktywny tydzień- od dwóch miesięcy w ciągu pięciu kolejnych dni nie notowaliśmy tak małego wolumenu. Nie tak łatwo wyszukać teraz ciekawą okazję. Smuci fakt przespania wzrostu Wasko, po tym jak zapobiegawczo się go pozbyłem. Po wstępnej selekcji obserwowanych spółek w postaci analizy fundamentalnej decyzję o chęci zakupu podejmuję na podstawie analizy technicznej.

W ciągu ostatniego miesiąca było widać spadek mojego zainteresowania giełdą spowodowany poświęceniem większości czasu zaliczeniom na studiach. Mam nadzieję, że do końca najbliższego tygodnia do zaliczenia zostaną już tylko pojedyncze kursu i więcej czasu przeznaczę na analizy. Dodatkowo straciłem ostatnio sporo danych w związku z popsuciem się systemu na komputerze do codziennego użytku.

Transakcje:
–Wielton– Negatywne nastroje nie zachęcają do trzymania spółek, które znajdują się w takiej sytuacji.
–StalProd– Spadło poniżej poziomu wsparcia, możliwe, że było to właśnie szukanie stop lossów, bardzo nieudana inwestycja..

Pozycje w portfelu:
GTC–  Na wykresie widoczna jest formacja podwójnego dnia uformowana na maju. Kurs wyszedł górą, co jest silnym sygnałem kupna. Nie zwróciłem wcześniej uwagi na wypłatę dywidendy- po odjęciu podatku 22grosze na akcje. Nie jest to zachwycająca stopa, ale zawsze coś.
–LARQ– MACD na bardzo wysokim poziomie, za niedługo zacznie wskazywać sprzedaż, podnoszę zlecenie SL. Widoczny spory trójkąt na utworzony przez  wolumen obrotów, również negatywny sygnał w trakcie trendu wzrostowego. Z drugiej strony widzimy, że ktoś podtrzymuje kurs i odkupuje papiery od zniecierpliwionych. Podnoszę zlecenie SL po ostatnich wzrostach.
– Lentex– Bardzo dobrze widoczne na wykresie dolen ograniczenie trendu, mam nadzieję, że nie zostanie pokonane.
–LSISoft– Myślę, że 14.50pln jest realne, MACD wskazuje kupno. Informacja o skupie akcji powinna zadziałać pozytywnie na ruchy kursu w dłuższym przedziale czasowym.
–Mabion– Spółki medyczne już po korekcie, jak widać z historycznych notowań jeśli znajdzie się odpowiedni moment otwarcia pozycji można przyzwoicie zarobić. Dość nisko ustawiony SL,

Obserwowane pozycje:
–TauronPE– Wyjście powyżej górnego ograniczenia trendu, o którym już wcześniej wspominałem, ciekawe czy uda utrzymać się powyżej kreski.
–Enea– Od jakiegoś czasu z zaciekawieniem przyglądam się wykresowi tej spółki – ostatnio formacja podwójnego dna i wyjście górą (dość krzywy kontur formacji jednak wydaje mi się, iż można to podciągnąć).
–Lubawa– Szukam końca korekty trendu wzrostowego.
–Protektor– Jeśli dojdzie do pokonania ostatnich maksimów kurs zacznie rosnąć pod dywidendę wypłacaną na jesień.
–Wasko– Szkoda, że zwątpiłem jakiś czas temu w tą spółkę, po zauważeniu wzrostów dobre przeczucia wracają, jednak poczekam na testy ostatnich maksimów.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s