O mnie

Aktualnie studiuję na Politechnice Wrocławskiej – mechatronikę i informatykę. Swoją przygodę z inwestycjami zacząłem po skończeniu liceum. Nie jestem pierwszą osobą w rodzinie, która inwestuje swoje oszczędności, więc miałem kogo spytać o sugestie odnośnie pierwszych inwestycji. Biorąc pod uwagę statystyki znalezione w internecie nie można powiedzieć, że jestem doświadczonym inwestorem. Zgodnie z danymi jedynie 7% wszystkich inwestorów to osoby poniżej 25 roku życie, 65% tej grupy to osoby powyżej 35 roku życia. Tak więc sporo czasu przede mną zanim będę mógł stwierdzić, że udzielam się w
internecie, aby podzielić się zdobytym doświadczeniem. Pomimo tego nadal mogę pochwalić się dochodowymi inwestycjami, z których wiele osób byłoby zadowolonych. Brak doświadczenia rekompensuję zdolnościami do szukania, korzystania i analizowania danych napływających z wielu źródeł, takich jaki internet, prasa, czy spotykane osoby.

Niestety pomimo wielu dobrych typów często zdarza mi się nie wytrzymać i skreślić inwestycję zanim zacznie generować zyski. Jest to jeden z powodów dla których postanowiłem publikować w internecie swoje przemyślenia oraz zakupy. Kolejnym powodem jest zebranie w jednym miejscu obserwowanych spółek, często zdarza mi się kilkakrotnie w ciągu miesiąca analizować wykres, żeby upewniać się, czy kurs zmierza w dobrym kierunku. Zdecydowanie najgorszą cechą moich inwestycji jest dywersyfikacja portfela. Oczywiście do pewnego stopnia jest to pozytywna cecha – zmniejszenie ryzyka. W moim przypadku jest to aktualnie 13 spółek i nie potrafię się zdecydować, które pozycje zamknąć…

Większość kapitału inwestuję w akcje, jednak w zeszły roku z ciekawości zacząłem kupować jednostki funduszy inwestycyjnych. Ku mojemu zdziwieniu osiągnąłem przyzwoitą stopę zwrotu. Z tego względu postanowiłem pisać również o tym rodzaju inwestycji. Celem moich inwestycji jest zapewnienie przyszłości bez kredytów na dom, czy samochód.

Wypadałoby również napisać o moich rachunkach:
Konto maklerskie prowadziłem w banku ING, po wprowadzonych zmianach nie
za bardzo podobała mi funkcjonalność interfejsu, niskie prowizje były jedynym argumentem, który mnie tam trzymał. W ostatnim czasie w związku z awarią systemu napisałem wiadomość z zapytaniem o czas naprawy. Odpowiedź dostałem po 2 dniach- „problemów z logowaniem aktualnie nie ma”. Nie zastanawiałem się długo nad zmianą domu maklerskiego i aktualnie jestem klientem BOŚ.
Fundusze inwestycyjne kupuję z rachunków: osobistego w banku ING, oszczędnościowego
BGZBNPParibas, IKE na stronie NNtfi.

Poza szukaniem inwestycji w czasie wolnym tj. niespędzonym na uczelni, oglądam sporo
seriali, słucham muzyki, czasem przeczytam jakąś książkę.